ଡେବିଟ କାର୍ଡ ନଥିଲେ ବି ଏଣିକି ଆଧାର ନମ୍ବର ଜରିଆରେ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଏପରି ଟଙ୍କା ଉଠାଇ ପାରିବେ ଗ୍ରାହକ !

0 634

ସାଧାରଣତଃ ଏଟିଏମରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା  ପାଇଁ କେବଳ ଡ଼େବିଟ କାର୍ଡ଼ ଲୋଡା ହୋଇଥାଏ।  ବିନା ଡ଼େବିଟ କାର୍ଡ଼ରେ ଏଟିଏମରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ସମ୍ଭବ ହୋଇ ନଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଏବେ ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ପାଇଁ ଆଉ ଡ଼େବିଟ କାର୍ଡ଼ର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡ଼ିବ ନାହିଁ । ଆଧାର କାର୍ଡ଼ ଜରିଆରେ ଏଟିଏମରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇ ପାରିବେ ଗ୍ରାହକ । ଫିଟନେକ ଫାର୍ମ ମହାଗ୍ରାମ ଭାରତରେ ୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଆଧାର ଆଧାରିତ ଏଟିଏମ ମେସିନ ଲଗାଇବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହି କମ୍ପାନିର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି, ଯେଉଁଠି ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମ ସେବା ପହଞ୍ଚି ପାରିନାହିଁ, ସେଠାରେ ଏହି ଆଧାର ଏଟିଏମ ସେବା ପହଞ୍ଚା ଯାଇପାରିବ ।

Panda Mobile only

ଏହି ମାଇକ୍ରୋ ଏଟିଏମ ଜରିଆରେ ଆପଣ ଟଙ୍କା ଉଠାଇ ପାରିବେ । ଏହାଛଡ଼ା ଟଙ୍କା ଡିପୋଜିଟ, ବାଲାନ୍‌ସ ଚେକ, ମିନି ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଦେଖିପାରିବେ । ଏପରିକି ରଣ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଏହି ଏଟିଏମରେ ଜମା କରିପାରିବେ । ପ୍ୟାନ କାର୍ଡ଼, ଇ-କେୱାଇସି ଓ ରଣ ବିତରଣ ଭଳି ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଏହି ଏଟିଏମରେ ଉପଲବ୍ଧ ରହିବ । ଏହି ନୂଆ ସୁବିଧାକୁ ନ୍ୟାସନାଲ ପେମେଣ୍ଟ କର୍ପୋରେସନ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ (ଏନପିସିଆଇ) ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି । ଏହା ଜରିଆରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଓ ଅର୍ଥ ଯୋଗାଣକାରୀ ସଂସ୍ଥା ନିଜର ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ୧୨ ନମ୍ବର ବିଶିଷ୍ଟ ଆଧାର ନମ୍ବର ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି । ଯାହାକୁ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ମାନ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ କରିସାରିଛି ।

ଯଦି ଆପଣ ଟଙ୍କା ଉଠାଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥାନ୍ତି ତେବେ ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ନିଜର ଆଧାର ନମ୍ବର ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ଯ ଆଧାର ନମ୍ବର ଦେବା ପରେ ପ୍ରତିନିଧି ଜଣକ ଆପଣଙ୍କ ଫିଙ୍ଗରପ୍ରିଣ୍ଟ ଭେରିଫିକେସନ କରିବେ। ଏହାପରେ ଅପାଣଙ୍କ ମୋବାଇଲକୁ ଏକ ଓଟିପି କୋର୍ଡ଼ ଆସିବ ।  ଓଟିପି କୋର୍ଡ଼ ଦେବା ପରେ ଆପଣ ଟଙ୍କା ଉଠାଇପାରିବେ ।  ଏବେ ଆଧାର ମାଇକ୍ରୋ ଏଟିଏମରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇଲେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ସର୍ଭିସ ଚାର୍ଜ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.