ଆଉ ୫ ଦିନ ପରେ ଖତ ହୋଇଯିବ ଏସବୁ ଦାମୀ ଗାଡି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୂର୍ବରୁ ମାନ୍ଦା ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଥିବା ଅଟୋ ସେକ୍ଟରକୁ କରୋନା ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଦେଇଛି। ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ସମସ୍ତ ଶୋ’ରୁମ୍ ବନ୍ଦ ରହିଛି | ଅନେକ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ କାମ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେହି ଯାନଗୁଡିକର କ’ଣ ହେବ, ଯାହାର ବିକ୍ରୟ ପାଇଁ ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ଶେଷ ସମୟସୀମା ଅଛି | ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ବିଏସ୍ ୪ ଗାଡି ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୦ ପରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହେବ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଡିଲରମାନଙ୍କର ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ବିଏସ୍ ୪ ଦୁଇ ଚକିଆ ଏବଂ ଚାରି ଚକିଆ ଷ୍ଟକ୍ ଅଛି। କାର୍ ଓ ବାଇକ୍ ଡିଲରମାନେ ଆଶା କରୁଥିଲେ ଯେ ଯାହା ଷ୍ଟକ୍ ଅଛି ତାହା ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ବିକ୍ରି ହେବ, ଏଥିପାଇଁ ଡିଲରଙ୍କ ଠାରୁ ବିଏସ୍ ୪ ଗାଡି ଉପରେ ଲୋଭନୀୟ ଅଫର ଦିଆଯାଉଥିଲା | କିନ୍ତୁ କରୋନା ସଙ୍କଟ କାରଣରୁ ଶୋ’ରୁମକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିଛି । ଅନେକ ଡିଲରଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ଗତ ୧୫ ଦିନ ଧରି କରୋନା ଭୟ ଯୋଗୁଁ ଲୋକମାନେ ସୋ’ରୁମରେ ପହଞ୍ଚି ନଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ପରେ ଷ୍ଟକରେ ଥିବା କାର ଏବଂ ବାଇକ୍ ସେମାନେ କ’ଣ କରିବେ? କାରଣ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ପରେ ଏହାକୁ ବିକ୍ରି କରିହେବ ନାହିଁ | ତେବେ ତାଲା ପକାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଫେଡେରେସନ୍ ଅଫ୍ ଅଟୋମୋବାଇଲ୍ ଡିଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନ୍ (FADA) ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇ ମେ ମାସ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଏସ୍ ୪ ଗାଡି ବିକ୍ରି ଜାରି ରଖିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛି। କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ରାୟ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଦେଇନାହାନ୍ତି |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.