ଇସ୍ତାହାରରେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଏବଂ ୩୫ଏ ହଟାଇବା ପାଇଁ ବିଜେପି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଏହା ହଟିବା ଅସମ୍ଭବ ବୋଲି କହି ଅସଲ ମୁଖା ଖୋଲିଦେଲେ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ

2

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ସୋମବାର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଇସ୍ତାହାର ଜାରି କରିଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ୨୦୧୪ରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିକୁ ଦଳ ଦୋହରାଇଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ୨୦୧୪ରେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଏବଂ ୩୫ଏକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ବିଜେପି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିବା ବେଳେ ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଜାରି କରିଥିବା ଇସ୍ତାହାର ପାଇଁ ପୁଣି ଥରେ ବିଜେପି ସେହି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିକୁ ଦୋହରାଇଛି । କିନ୍ତୁ ବିଜେପିର ଏଭଳି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିକୁ ନେଇ ବିପକ୍ଷ ଦଳ କିଛି କହିବା ପୂର୍ବରୁ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହିଁ ଦଳର ଅସଲ ମୁଖା ଖୋଲି ଦେଇଥିବା ଦେଖା ଯାଇଛି । ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ବାରାମୁଲାରୁ ବିଜେପି ଦଳରୁ ଟିକେଟ ପାଇ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁଥିବା ମହମ୍ମଦ ମକବୁଲ ଦଳ ବିରୋଧରେ ହିଁ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି ।

The Indian Express

ଇସ୍ତାହାରରେ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଉପରେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି, ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରୁ କେବେ ହେଲେ ଧାରା ୩୭୦ ଏବଂ ୩୫ଏକୁ ହଟାଇ ଦିଆ ଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ । ଦେଶର ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରୁ ଭୋଟ୍‌ ପାଇବା ପାଇଁ ମୋ ଦଳକୁ ଏଭଳି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବାକୁ ପଡ଼ୁଛି । କିନ୍ତୁ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରକୁ ନେଇ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିକୁ ସଫଳ କରିବା ଅସମ୍ଭବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ମହମ୍ମଦ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.

2 Comments
  1. Lesson says

    Soumya Ranjan Pattnaik gote nirlaja, behia, bhareda, chora loka ta boli samaste janichhanti. Se chora Congress re thila bele sambad bjd, bjp birudhare chhaputhila. Ama odisha gathana kala. Nabina ku birudha karuthila. Ebe jaiki nabina pada chatiki bjd re misila. Athara bjd pae prachara karuchi. Anya dala nare apaprachara chaleichi sambada madhyamare. Loka pura SR pattnaik upare tatiki achhanti. Jadi behia kebe puri town madiba. Ame gobara pani piaiki chhadibu

  2. Maheswar Das says

    Article 370 &35 A must be deleted from Constitution of India.