ସୈନ୍ୟବାହିନୀ ଛାଡ଼ି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନରେ ସାମିଲ ହେଲେ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ

0 807

ଶ୍ରୀନଗର: ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ସେନାବାହିନୀରେ ନିଯୁକ୍ତ ଜଣେ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି ହେବା ପରେ ସେନାବାହିନୀ ଛାଡ଼ି ମୌଳବାଦୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନ ହିଜବୁଲ ମୁଜାହିଦ୍ଦିନରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ସେନାର ସିପାହୀ ଇଦ୍ରିସ ମୀର ସେନାରୁ ଛୁଟି ନେଇ ଦକ୍ଷିଣ କଶ୍ମୀରସ୍ଥିତ ସୋପିଆନା ଜିଲ୍ଲାରେ ଥିବା ନିଜ ଘରକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହ ହେଲା ନିଖୋଜ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ। ପରେ ଏ କେ ୪୭ ଧରି ମୁଜାହିଦ୍ଦିନ ଗୋଷ୍ଠୀରେ ମିଶିଥିବାର ଇଦ୍ରିସ ମୀରଙ୍କ ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଏବେ ଏହାକୁ ନେଇ ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀର ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ସମାନ କଥା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିିବା ଫଟୋଟି ଇଦ୍ରିସ ମୀରଙ୍କର କିମ୍ବା ନୁହେଁ ତାର ତର୍ଜମା କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସେନା ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।
ଭାରତୀୟ ସେନାର ୧୨ ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀର ଲାଇଟ ଇନ୍‌ଫାଣ୍ଟ୍ରିରେ ସିପାହୀ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଇଦ୍ରିସ ମୀରଙ୍କର ବିହାରରେ ପୋଷ୍ଟିଂ ଥିଲା। ତେବେ ନିକଟରେ ତାଙ୍କର ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡକୁ ବଦଳି ହୋଇଥିଲା। ମାତ୍ର ଗତ ଏପ୍ରିଲ ୧୨ ତାରିଖ ଦିନ ଇଦ୍ରିସ ସୋପିଆନା ଜିଲ୍ଲାର ସଫନଗରସ୍ଥିତ ନିଜ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ସେହି ରାତିରୁ ଇଦ୍ରିସ ନିଖୋଜ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ।
ତେବେ ଇଦ୍ରିସ ନିଖୋଜ ହେବାର ପର ଦିନ ତାଙ୍କ ବାପା ମହମ୍ମଦ ସୁଲତାନ ମୀର ଇଦ୍ରିସଙ୍କ ନିଖୋଜ ନେଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀର ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଏ ନେଇ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ବିଏସସି ପଢ଼ୁଥିବା ବେଳେ ଇଦ୍ରିସ ସେନାରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଇତ ମଧ୍ୟରେ ଇଦ୍ରିସ ତାଙ୍କ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ସାଙ୍ଗଙ୍କ ସହିତ ହିଜ୍‌ବୁଲ ମୁଜାହିଦ୍ଦିନ ସଙ୍ଗଠନରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଗତ ରବିବାର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିିବାଏକ ଫଟୋରୁ ଜଣାଯାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.

3 × four =