ଶରୀରର ଏହି ୫ଟି ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂରରେ ରଖିଥାଏ ହଳଦୀ ମିଶା କ୍ଷୀର

0

ହଳଦୀ ହେଉଛି ଏକ ଏପରି ଜିନିଷ ଯାହା ସବୁ ଭାରତୀୟ ରୋଷେଇ ଘରେ ଅତି ସହଜରେ ମିଳିଥାଏ । ଆଣ୍ଟିସେପ୍ଟିକ୍‌ ଏବଂ ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍‌ ଗୁଣରେ ଭରପୂର ଥିବା ହଳଦୀ ଶରୀରରେ ହେଉଥିବା ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ଦୂର କରିଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଶୀତ ଦିନେ ନିୟମିତ ଭାବରେ କ୍ଷୀରରେ ହଳଦୀ ମିଶାଇ ପିଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଅନେକ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ । ଏବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ହଳଦୀ ମିଶା କ୍ଷୀରରୁ ଶରୀରକୁ ମିଳୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଫାଇଦା ବିଷୟରେ..।

୧.ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଥକାପଣ ଅନୁଭବ ହେବା ସହ ଶରୀରରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ ହେଉଛି,ତେବେ ଗୋଟେ ଗ୍ଲାସ କ୍ଷୀରରେ ଅଧା ଚାମଚ ହଳଦୀ ମିଶାଇ ସେବନ କରନ୍ତୁ ।

୨.କ୍ଷୀର ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ତ୍ୱଚାରେ ଚମକ ଆସିଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ କ୍ଷୀରରେ ହଳଦୀ ମିଶାଇ ପିଉଛନ୍ତି, ତେବେ ହଳଦୀରେ ଥିବା ଆଣ୍ଟିସେପ୍ଟିକ୍‌ ଏବଂ ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍‌ ଗୁଣ ତ୍ୱଚାଜନିତ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିଥାଏ ।

FirstCry Parenting

୩.ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ରାତିରେ ଠିକ୍‌ ଭାବରେ ନିଦ ହେଉ ନାହିଁ,ତେବେ ହଳଦୀ ମିଶା କ୍ଷୀର ପିଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ । ଶୋଇବାର ଅଧଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ହଳଦୀ କ୍ଷୀର ପିଅନ୍ତୁ ।

୪.ଶରୀରରେ ଶର୍କରା ସ୍ତର ଅଧିକ ଥିଲେ ହଳଦୀ ମିଶା କ୍ଷୀର ପିଇ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ଆଣି ପାରିବେ ।
୫.ଯେଉଁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଶୀତ ଦିନେ ପ୍ରଦୂଷଣ ହେତୁ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ଅନୁଭବ ହେଉଛି,ସେମାନଙ୍କୁ ହଳଦୀ ମିଶା କ୍ଷୀର ପିଇବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ ।

Indiatimes.com
ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.