ଆମେରିକାରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଓଭରଟାଇମ୍‌ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ଜାଣନ୍ତୁ ଭାରତର କେତେ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀ ଓଭରଟାଇମ୍‌ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି

0

ଇଣ୍ଟରନେସନାଲ ଓ୍ଵାର୍କଫୋର୍ସ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ୍‌ କମ୍ପାନି କ୍ରୋନୋସ୍‌ ଇନ୍‌କୋର ପୋରେଟେଡ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସର୍ଭେ କରାଯାଇଥିଲା। ସେହି ସର୍ଭେରୁ ଜଣାଯାଇଛି କି ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଭାରତର ଲୋକମାନେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମୀ। ଏହି ସର୍ଭେରେ ୬୯ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସପ୍ତାହରେ ୫ ଦିନ କାମ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି।

ଭାରତ ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ମେକସିକୋ, ଯେଉଁଠାରେ ୪୩ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀ ଫୁଲ୍‌ଟାଇମ୍‌ (ସପ୍ତାହରେ ୫ ଦିନ) କାମ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି। ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ଆମେରିକା। ଏଠାରେ ସପ୍ତାହରେ ୫ ଦିନ କାମ କରିବାକୁ ରାଜି କେବଳ ୨୭ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ୧୯ ପ୍ରତିଶତ ଓ ଫ୍ରାନ୍‌ସରେ ୧୭ ପ୍ରତିଶତ ସପ୍ତାହରେ ୫ ଦିନ କାମ କରି ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି।

ଯଦି ଦରମାରେ ବିଶେଷ ପରିବର୍ତ୍ତନ ନ ଘଟେ, ତେବେ ସପ୍ତାହରେ ୪ ଦିନ କାମ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ବିଶ୍ୱର ମାତ୍ର ୩୪ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀ। ଅପରପକ୍ଷରେ ମାତ୍ର ୨୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀ ସପ୍ତାହରେ ମାତ୍ର ୩ ଦିନ କାମ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି।

photonew-indian-express

ଆମେରିକାରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଓଭରଟାଇମ୍‌ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ତା’ପଛକୁ ରହିଛି ଭାରତ। ଭାରତର ୪୪ ପ୍ରତିଶତ ଓଭରଟାଇମ୍‌ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.