ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି ହକି: ଅଲମ୍ପିକ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାକୁ ହରାଇଲା ଭାରତ, ୨-୧ରେ ବିଜୟୀ

0 220

ବେଦ୍ରା(ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ): ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଟିମ୍‌ ରବିବାର ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫିର ୨ୟ ମୁକାବିଲାରେ ଅଲମ୍ପିକ ଚାମ୍ପିଅନ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାକୁ ୨-୧ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏଥି ସହିତ ଭାରତ ଚଳିତ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ୨ୟ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲାରେ ଭାରତ ଶନିବାର ଚିର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ ପାକିସ୍ତାନକୁ ୪-୦ରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା।

ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ହରମନପ୍ରୀତ ସିଂହ ଓ ମନଦୀପ ସିଂହ ଗୋଲ ଦେଇଥିଲେ। ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ପାଇଁ ଗୋଞ୍ଜାଲେଜ ପୋଲିଏଟ ଏକମାତ୍ର ଗୋଲ ଦେଇଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ସର୍ଦ୍ଦାର ସିଂହଙ୍କ ଏହା ଥିଲା ୩୦୦ତମ ମ୍ୟାଚ। ପ୍ରଥମ କ୍ୱାର୍ଟର ଆରମ୍ଭରେ ଉଭୟ ଟିମ ମନ୍ଥର ଗତିରେ ଖେଳିଥିଲେ। ଖେଳାଳିମାନେ ସେତେ ସକ୍ରିୟ ଜଣା ପଡୁ ନଥିଲେ। ଭାରତ କିନ୍ତୁ ଧିରେ ଧିରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାକୁ କାଉଣ୍ଟର କରିବାକୁ ଲାଗି ପଡ଼ିଥିଲା। ଭାରତକୁ ୪ର୍ଥ ମିନିଟରେ ପେନାଲଟି କର୍ଣ୍ଣର ମିଳିବାର ଥିଲା, ଯାହାକୁ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାର ଖେଳାଳିମାନେ କରିବାକୁ ଦେଇ ନଥିଲେ।

ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାକୁ ୧୧ତମ ମିନିଟରେ ୨ଥର ପେନାଲଟି କର୍ଣ୍ଣର ଖେଳିବାକୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା। ପ୍ରଥମ କ୍ୱାର୍ଟର ଶେଷ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଗୋଟିଏ ବି ଗୋଲ ହୋଇପାରି ନଥିଲା। ୨ୟ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ୧୭ତମ ମିନିଟରେ ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ପୋନଲଟି କର୍ଣ୍ଣର ମିଳିଥିଲା, ଯାହାକୁ ଭାରତର ହରମନପ୍ରୀତ ଗୋଲ ଦେଇ ଟିମ୍‌କୁ ୧-୦ରେ ଅଗ୍ରଣୀ କରିଥିଲେ। ୨୦ତମ ମିନିଟରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ଗୋଲ କରି ଭାରତର ସମକକ୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ଭାରତ ୨-୧ରେ ଥିଲା। ତୃତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ଗୋଲ ହୋଇ ନଥିଲା।

Panda Mobile only

ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ

ଅଲମ୍ପିକ ଚାମ୍ପିଅନ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାକୁ ହରାଇବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଟୁଇଟ୍‌ କରି ନବୀନ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌କୁ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ସଫଳତା ମିଳିଛି। ଜୁନ ୨୭ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ୩୦ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ନବୀନ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ୟ ହକି ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

 

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.