Sambad, Odisha Latest News, Breaking News Odisha, Odisha Current Headlines, Odisha News Online | Sambad.in

୬୦୦ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଅଧା ବାଟରେ ଛାଡ଼ିଦେଲା ମହାପ୍ରୟାଣ ଗାଡ଼ି, ବାଇକରେ ବୁହାହେଲା ଶିଶୁର ଶବ

0 225

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା: ଆଉ ବୋଧେ କେବେ ବି ଓଡ଼ିଶାରୁ ହଜିବନି ଦାନ ମାଝୀ ଭଳି ଘଟଣା । ଗୋଟାଏ ପରେ ଗୋଟାଏ ଏଭଳି ଘଟଣା ଓଡ଼ିଶାକୁ କଳଙ୍କିତ କରିବାରେ ଲାଗିଛି। ଦାନ ମାଝୀ ଘଟଣାକୁ ଲୋକେ ପ୍ରାୟ ଭୁଲି ଆସିବା ବେଳକୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ସେହିପରି ଆହୁରି ଅନେକ ଘଟଣା। ନିଜ ମୃତ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ନେବା ପାଇଁ ମହାପ୍ରୟାଣ ଗାଡ଼ିଟିଏ ନ ପାଇ ପତ୍ନୀର ମୃତ ଦେହକୁ କାନ୍ଧରେ ବୋହି ନେଇଥିବା ଦାନ ପୂରା ବିଶ୍ୱରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ପାଲଟିଥିଲେ। ଏବେ କିନ୍ତୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ଯାହା ଘଟିଛି ତାହା ଆହୁରି ନିନ୍ଦନୀୟ। ଟଙ୍କା ବିବାଦ ନ ଛିଣ୍ଡିବାରୁ ମୃତ ପିଲା ସହ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧା ରାସ୍ତାରେ ଓହ୍ଲାଇ ଦେଇଛି ମହାପ୍ରୟାଣ ଗାଡ଼ି।

କେନ୍ଦ୍ରପଡ଼ା ଜିଲ୍ଳାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଦାନ ମାଝୀର କାହାଣୀ ପରି ଆଉ ଏକ କାହାଣୀ । ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ଏପରି, ନିଜ ମୃତ ପିଲାକୁ  ପରିବାର ଲୋକେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରୁ ମହାପ୍ରୟାଣ ଗାଡ଼ିରେ ଘରକୁ ଆଣୁଥିଲେ। ଅଧାବାଟରେ ଟଙ୍କାକୁ ନେଇ ଠେଲା ପେଲା ଲାଗିଥିଲା। ପରିବାର ଲୋକ ୬୦୦ ଟଙ୍କା ଦେଇ ନ ପାରିବାରୁ ମୃତ ପିଲା ସହ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରୁ୧ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ଗୋପଛକରେ ଛାଡ଼ି ମହାପ୍ରୟାଣ ଗାଡ଼ି ଫେରିଯାଇଥିଲା। ପରିବାର ଲୋକେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ବାଇକ୍‌ ଯୋଗେ ମୃତ ଶିଶୁକୁ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ten + six =