Sambad, Odisha Latest News, Breaking News Odisha, Odisha Current Headlines, Odisha News Online | Sambad.in

ଜଳ ଓ ପରିମଳ ମିସନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ର ପରିଦର୍ଶନ

0 46

ଦେବଗଡ଼: ଏସ୍‌ଏଚ୍‌ଜିଗୁଡ଼ିକର ସକ୍ରିୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ତଥା ଓଡ଼ିଶା ଜୀବିକା ମିସନର ଗୋଷ୍ଠୀ ଓ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ କର୍ମୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଦେବଗଡ଼ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଭାରତ ମିସନରେ ବିଶେଷ ସଫଳତା ପାଇବା ସହ ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ରୂପେ ସମ୍ମାନିତ ହୋଇପାରିଛି। ତେଣୁ ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳ ରାଜସ୍ୱ କମିସନରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ କ୍ରମେ ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଜଳ ଓ ପରିମଳ ମିସନ ଅଧିକାରୀ ନିରୋଦ ଜେନାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଜିଲ୍ଲା ସଂଯୋଜିକା ଅନୁରାଧା ସିଂହ, ପରାମର୍ଶଦାତା ମିଲୁ ମହନ୍ତ, ୟୁନିସେଫର ସଂଯୋଜକ ସୁନୀଲ ମିଶ୍ର, ଓଏଲ୍‌ଏମ୍‌ର ମାନସୀ ସାହୁ ଓ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ୱଚ୍ଛ ପ୍ରେରକ ସତୀଶ ମହାପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଦେବଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ କ୍ଷେତ୍ର ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଦେବଗଡ଼ର ବିଭାଗୀୟ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର, ଜିଲ୍ଲା ପରାମର୍ଶଦାତା କୁମୁଦ ଚନ୍ଦ୍ର ଶତପଥୀ ଓ ପ୍ରଶାନ୍ତ ସାମଲ, ଏସଡିଓ ସତ୍ୟଜିତ ସାହୁ, ପଞ୍ଚାୟତ ମନିଟର ତପସ୍ୱିନୀ ଧଳ, ଅବନ୍ତୀ ପ୍ରଧାନ, ଡମ୍ବରୁଧର କୁମୁରା ଓ ଯୁଧିଷ୍ଠିର ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖ କ୍ଷେତ୍ର ପରିଦର୍ଶନରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପରିଦର୍ଶନକାରୀ ଦଳ କୁଣ୍ଢେଇଗୋଳା ପଂଚାୟତର ଦେଓଝରଣ ଏବଂ ଲୁଲଙ୍ଗ ପଂଚାୟତର ଶିମିଳିହତା ଓ କୀର୍ତ୍ତନପାଲି ଗାଁ ବୁଲି ରଙ୍ଗବେରଙ୍ଗ ପାଇଖାନା ଦେଖି ଆନନ୍ଦିତ ହୋଇଥିଲେ। ପରିଦର୍ଶନ ସାରି ଅଧିକାରୀମାନେ ଡିଆର୍‌ଡିଏ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭିନସେଣ୍ଟ ପୁନମକାନ୍ତ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟି ଦେବଗଡ଼ର ବିଭିନ୍ନ କୌଶଳ ନିଜ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରୟୋଗ କରିବେ ବୋଲି କହିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.

13 + thirteen =