ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ ବସ୍ତି ‘ଧାରାଭି’ର ବିକାଶ ପ୍ରକଳ୍ପ ହାତେଇଲା ଆଦାନୀ

ପଛରେ ପଡିଲା ଡିଏଲଏଫ

ମୁମ୍ବାଇ: ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବଡ ବସ୍ତି ଧାରାଭିର ବିକାଶ କରିବ ଆଦାନୀ ଗ୍ରୁପ | ଶିଳ୍ପପତି ଗୌତମ ଆଦାନୀଙ୍କ ରିଏଲ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍ କମ୍ପାନୀ ଆଦାନୀ ରିଅଲିଟି ଦେଶର ବାଣିଜ୍ୟିକ ରାଜଧାନୀ ମୁମ୍ବାଇରେ ଥିବା ଧାରାଭି ବସ୍ତିର ପୁନଃନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ବିଡ୍ ଜିତିଛି। ଆଦାନୀ ରିଅଲିଟି ଡିଏଲଏଫ ପରି ଏକ ଅଗ୍ରଣୀ ରିଏଲ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍ କମ୍ପାନୀକୁ ପଛରେ ପକାଇ ୫୦୬୯ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ପ୍ରକଳ୍ପ ହାସଲ କରିଛି | ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଧାରାଭିର ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଟେଣ୍ଡର ଜାରି କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ଆଦାନୀ ରିଅଲିଟି ବ୍ୟତୀତ ଡିଏଲ୍ଏଫ୍ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇର ଶ୍ରୀ ନମନ୍ ଡେଭଲପର୍ସ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇବାକୁ ଟେଣ୍ଡର କରିଥିଲେ। ମୋଟ ୮ଟି କମ୍ପାନୀ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇବାକୁ ବିଡ୍ କରିଥିଲେ।

ଧାରାଭି ପୁନଃବିକାଶ ପ୍ରକଳ୍ପର ସିଇଓ ଏସ.ଭି.ଆର ଶ୍ରୀନିବାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଦାନୀ ୫୦୬୯ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସର୍ବାଧିକ ବିଡ୍ କରିଥିବାବେଳେ ଡିଏଲଏଫ ୨୦୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଟେଣ୍ଡର କରିଥିଲା ​​| ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବୈଷୟିକ କାରଣରୁ ଶ୍ରୀ ନମନ୍ ଡେଭଲପର୍ସର ବିଡ୍ ଖୋଲାଯାଇ ନାହିଁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଦାନୀଙ୍କ ବିଡ୍ ରାଜ୍ୟ ସଚିବଙ୍କ କମିଟି ନିକଟକୁ ପଠାଯିବ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଏକ କମ୍ପାନୀ ସହଭାଗିତାରେ ଧାରାଭି ବସ୍ତି ଅଞ୍ଚଳକୁ ପୁନଃ ବିକାଶ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ଲିଡ୍ ପାର୍ଟନରଙ୍କୁ ୪୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ସହିତ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଇକ୍ୱିଟି ମିଳିବାକୁଥିବାବେଳେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଇକ୍ୱିଟି ପାଇବେ। ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପର ବିକାଶ ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଉପକୃତ କରିବା ସହିତ ମୁମ୍ବାଇ ସହରର ଉନ୍ନତିରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର