କାମ କରିବାର ନାଟକ କରୁଥିବା ୧୨ରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବିଦା କଲା ବ୍ୟାଙ୍କ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଏହି ରୂଢିଟି ଶୁଣିଥିବେ, ତୁମେ ଡାଳେ ଡାଳେ ଗଲେ ଆମେ ପତ୍ରେ ପତ୍ରେ ଯିବୁ | ଏହି କଥାଟି ଏକ ଆମେରିକୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ୱେଲ୍ସ ଫାର୍ଗୋ ସହ ଏହାର କର୍ମଚାରୀମାନେ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏକ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ଠକେଇ କରୁଥିଲେ। ସମସ୍ତେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସାମ୍ନାରେ ବସି କେବଳ କାମ କରିବାର ଛଳନା କରୁଥିଲେ | ଏଥିପାଇଁ ସେମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର କୀବୋର୍ଡରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଚଳାଉଥିଲେ | ଏଭଳି ଅନନ୍ୟ ଜାଲିଆତି କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ୱେଲ୍ସ ଫାର୍ଗୋ ବ୍ୟାଙ୍କ ବହିଷ୍କାର କରିଛି | ୱେଲ୍ସ ଫାର୍ଗୋ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ପ୍ରାୟ ୧୨ରୁ ଅଧିକ ବରିଷ୍ଠ କର୍ମଚାରୀ କୀବୋର୍ଡରେ କାମ କରିବାର ଅଭିନୟ କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ କୌଣସି କାମ କରୁନଥିଲେ କି ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟାଙ୍କକୁ କୌଣସି ଲାଭ ହେଉନଥିଲା | ସେମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଏଭଳି କରିଆସୁଥିଲେ | ବ୍ଲୁମବର୍ଗ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କର ନିବେଶ ପରିଚାଳନା ୟୁନିଟରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ୱେଲ୍ସ ଫାର୍ଗୋ ଆମେରିକାର ତୃତୀୟ ବୃହତ୍ତମ ବ୍ୟାଙ୍କ |

ଆର୍ଥିକ ଶିଳ୍ପ ନିୟାମକ ପ୍ରାଧିକରଣକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନାରେ ବ୍ୟାଙ୍କ କହିଛି ଯେ ନକଲି କାମ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ ପରେ ଏହି ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଛି। ସମସ୍ତେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସାମ୍ନାରେ ବସି କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କାମ କରିବାକୁ ଛଳନା କରୁଥିଲେ | ବ୍ୟାଙ୍କର ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଉଚ୍ଚ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରକାରର ଆଚରଣ କିଛି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଦୌ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ | ତେବେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଏହି ଠକେଇ କିପରି ଧରାପଡିଛି ତାହା ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇନାହିଁ | ଏଥିସହ ବରଖାସ୍ତ ହୋଇଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଅଫିସରୁ କାମ କରୁଥିଲେ ନା ଘରୁ କାମ କରୁଥିଲେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡି ନାହିଁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର