ହଳଦୀରାମ କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ସାଇବର ଆକ୍ରମଣ!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ୟାକେଜିଂ କମ୍ପାନୀ ହଳଦୀରାମ ଉପରେ ସାଇବର ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି । କମ୍ପାନୀର ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ହ୍ୟାକରମାନେ ସାତ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମାଗିଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାରେ କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ ପୁଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ ମାମଲା ଦାୟର କରାଯାଇଛି। ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ସାଇବର ଅପରାଧୀମାନେ କମ୍ପାନୀର କିଛି ତଥ୍ୟ ଡିଲିଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ବହୁତ କ୍ଷତି ସହିଛି | ସାଇବର ଅପରାଧୀମାନେ ତଥ୍ୟ ବଦଳରେ ଟଙ୍କା ମାଗିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ଏଇ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନୋଏଡାର ସେକ୍ଟର -୬୨ ର ସି-ବ୍ଲକରେ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ୟାକେଜିଂ କମ୍ପାନୀ ହଳଦୀରାମର ଏକ କର୍ପୋରେଟ୍ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅଛି। କମ୍ପାନୀର ଆଇଟି ବିଭାଗ ଏଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ | ହଳଦୀରାମ କମ୍ପାନୀର ଡିଜିଏମ(ଆଇଟି) ଅଜିଜ ଖାନ ପୁଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜୁଲାଇ ୧୨ ଏବଂ ୧୩ ରାତିରେ ଏହି ସାଇବର ଆକ୍ରମଣକାରୀମାନେ ଏକ ଭାଇରସ ଦ୍ୱାରା ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ସେକ୍ଟର -୬୨ ସ୍ଥିତ କମ୍ପାନୀର କର୍ପୋରେଟ ଅଫିସର ସର୍ଭରରେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଆକ୍ରମଣ ହେତୁ କମ୍ପାନୀର ମାର୍କେଟିଂ ବ୍ୟବସାୟର ତଥ୍ୟ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଅନେକ ବିଭାଗର ତଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନଥିଲା | ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, କମ୍ପାନୀର ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଲ ମଧ୍ୟ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛି। ଯେତେବେଳେ କମ୍ପାନୀର ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀ ପ୍ରଥମେ ଏବାବଦରେ ଜାଣିଥିଲେ ସେମାନେ ଏକ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଇଥିଲେ | ଏହା ପରେ କମ୍ପାନୀର ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ସାଇବର ଆକ୍ରମଣ ଅପରାଧୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାଟ୍ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସାଇବର ଅପରାଧୀମାନେ କମ୍ପାନୀକୁ ସାତ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲେ। ପୁଲିସ ସେମାନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗର ଏବେ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.