ସଂକଟରେ ରେମଣ୍ଡ ଗ୍ରୁପ ଏମଡି ଗୌତମ ସିଙ୍ଗାନିଆଙ୍କ ସିଂହାସନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରେମଣ୍ଡ ଗ୍ରୁପ୍ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ତଥା ଏମଡି ଗୌତମ ସିଙ୍ଗାନିଆଙ୍କ ସିଂହାସନ ବିପଦରେ ଅଛି। ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ଗୌତମ ସିଙ୍ଗାନିଆଙ୍କୁ ଏହି ପଦରୁ ହଟାଇବାକୁ ଦାବି ଉଠିଛି । ଗୌତମ ସିଙ୍ଗାନିଆ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ନୱାଜ ମୋଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ପରେ ଛାଡପତ୍ର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଜୁନ୍ ୨୭ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଶେୟାରହୋଲ୍ଡରମାନଙ୍କର ବାର୍ଷିକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ (ରେମଣ୍ଡ ଏଜିଏମ୍) ଉଭୟଙ୍କୁ ରେମଣ୍ଡ ବୋର୍ଡରୁ ହଟାଇବାକୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି। ଛାଡପତ୍ର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଭୟେ ରେମଣ୍ଡ ବୋର୍ଡରେ ରହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ବୋଲି କମ୍ପାନୀକୁ ଏକ ଅପିଲ କରାଯାଇଛି। ବାସ୍ତବରେ ଇନ୍ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଶନାଲଇନଭେଷ୍ଟର ଏଡ଼ଭାଇଜାରୀ ସର୍ଭିସେସ ପକ୍ଷରୁ ରେମଣ୍ଡର ସେୟାରଧାରକମାନଙ୍କୁ ଅପିଲ କରାଯାଇଛି ଯେ ଜୁନ୍ ୨୭ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବୈଠକରେ ଉଭୟଙ୍କୁ ନିଜ ନିଜ ପଦରୁ ହଟାଇବାକୁ ଭୋଟ୍ ଦିଅନ୍ତୁ  |

ଇନ୍ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଶନାଲଇନଭେଷ୍ଟର ଏଡ଼ଭାଇଜାରୀ ସର୍ଭିସେସ କହିଛି ଯେ ଗୌତମ ସିଙ୍ଗାନିଆ ଏବଂ ନୱାଜ ମୋଦୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିବାଦ କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଅଂଶୀଦାରମାନେ ଏହି କଠିନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଉଚିତ୍ | ଗୌତମ ସିଙ୍ଗାନିଆ ଏପ୍ରିଲ ୧, ୧୯୯୦ଠାରୁ ରେମଣ୍ଡ ବୋର୍ଡରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି। ଗୌତମ ସିଙ୍ଗାନିଆଙ୍କ ପତ୍ନୀ ନୱାଜ ମୋଦୀ ତାଙ୍କ ନାମରେ ଘରୋଇ ହିଂସା ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ପାଣ୍ଠିର ଅପବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଇନ୍ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଶନାଲଇନଭେଷ୍ଟର ଏଡ଼ଭାଇଜାରୀ ସର୍ଭିସେସ ଅନୁଯାୟୀ, ଏଗୁଡ଼ିକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗମ୍ଭୀର ଅଭିଯୋଗ | ଏହା ନିବେଶକଙ୍କ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି | ଗୌତମ ସିଙ୍ଗାନିଆ ଏବଂ ନୱାଜ ମୋଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ହେତୁ ରେମଣ୍ଡର ସେୟାରରେ ବହୁତ ହ୍ରାସ ଘଟିଥିଲା। କମ୍ପାନୀରେ ନିବେଶକଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଅଂଶୀଦାରମାନେ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ଇନ୍ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଶନାଲଇନଭେଷ୍ଟର ଏଡ଼ଭାଇଜାରୀ ସର୍ଭିସେସ କହିଛି |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର