ହୁଣ୍ଡାଇକୁ ପଛରେ ପକାଇ କାର ବିକ୍ରି ସଂଖ୍ୟାରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଟାଟା ମୋଟର୍ସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତର ଅଗ୍ରଣୀ କାର ନିର୍ମାତା ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ୨୦୨୨ ମସିହା ମେ ମାସରେ ମୋଟ ୪୩,୩୪୧ ଗାଡି ବିକ୍ରି କରିବା ସହ ତିନି ଗୁଣ ଅଭିବୃଦ୍ଧିରେ ରେକର୍ଡ କରିଛି | ଟାଟା ମୋଟର୍ସ, ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ହୁଣ୍ଡାଇକୁ ପଛରେ ପକାଇ ମେ ମାସରେ କାର ବିକ୍ରିରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି | ହୁଣ୍ଡାଇ ମେ ମାସରେ ସମୁଦାୟ ୪୨,୨୯୩ ଗାଡି ବିକ୍ରି କରି ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି | ତେବେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ମାରୁତି ସୁଜୁକି ଇଣ୍ଡିଆ ରହିଛି | ମାରୁତି ସୁଜୁକି ଇଣ୍ଡିଆ ମେ ୨୦୨୨ ରେ ଘରୋଇ ବଜାରରେ ୧୨୮,୦୦୦ ଗାଡି ବିକ୍ରି କରିଛି |

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ୪୩,୩୪୧ ଗାଡି ବିକ୍ରି କରି ଦୁଇ ନମ୍ବରରେ ରହିଛି। ତେବେ ବଡ କଥା ଯେ ଦେଶରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ଗାଡି ପ୍ରତି ଲୋକଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ବଢ଼ୁଥିବାର ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |
କାରଣ ଟାଟାର ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଯାନ ବିକ୍ରି ୩,୪୫୪ ୟୁନିଟରେ ପହଞ୍ଚିଛି | ଗତ ବର୍ଷ ସମାନ ମାସରେ, ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ୪୭୬ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଯାନ ବିକ୍ରି କରିଥିଲା ​​| କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଯାନ ବିକ୍ରି ବଢ଼ିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |

ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ହୁଣ୍ଡାଇ, ମେ ୨୦୨୨ ରେ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ କେବଳ ୪୨,୨୯୩ ଗାଡି ବିକ୍ରି କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। ସେହିପରି ମାରୁତି ସୁଜୁକି ଇଣ୍ଡିଆ ଲିମିଟେଡ୍ ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ୨୦୨୧-୨୨ ଏକ ଭଲ ବିକ୍ରୟ ବର୍ଷ ହୋଇପାରିଛି | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କମ୍ପାନି ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ୨୩୮,୩୭୬ କାର ରପ୍ତାନି କରିଛି | ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୨ ରେ କମ୍ପାନି ୨୬,୪୯୬ କାର ରପ୍ତାନି କରିଥିଲା ​​|

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର