ପତ୍ନୀଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସ୍ବାମୀ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ: କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ  ୨୮ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଫଟୋ ବ୍ୟବହାର କରି ବ୍ଲାକମେଲ କରି ଇସଲାମ ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହି ଅଭିଯୋଗରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ୭ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ପୁଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ତାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବୁର୍ଖା ପିନ୍ଧିବାକୁ ଏବଂ କପାଳରେ ‘କୁମ୍‌କୁମ୍‌’ ନପିନ୍ଧିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା।
ରାଫିକ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପୀଡ଼ିତା ମହିିଳାଙ୍କର ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଫଟୋ ଉଠାଇଥିଲେ। ଯାହାକୁ ନେଇ ସେ ତାଙ୍କୁ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରୁ ଇସଲାମ ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ବ୍ଲାକ୍‌ମେଲ୍‌ କରୁଥିଲେ।

ପୁଲିସ କହିଛି ଯେ ରାଫିକ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ୨୦୨୩ ମସିହାରେ ବେଲାଗାଭିରେ ଥିବା ସେମାନଙ୍କ ଘରକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ତିନିଜଣ ଏକାଠି ରହୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଗତ ବର୍ଷ ରାଫିକ୍ ତାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ମହିଳା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଚଳିତବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲରେ ଏହି ଦମ୍ପତ୍ତି ମହିଳାଙ୍କୁ ‘କୁମ୍‌କୁମ୍‌’ ନ ପିନ୍ଧିବାକୁ କହିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବୁର୍ଖା ପିନ୍ଧିବାକୁ ଏବଂ ଦିନକୁ ପାଞ୍ଚଥର ନମାଜ ପାଠ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ବୋଲି ବେଲାଗାଭି ଏସପି ଭୀମଶଙ୍କର ଗୁଲେଡା କହିଛନ୍ତି।

ମହିଳା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜାତି ଭିତ୍ତିକ ସ୍ଲୁର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏକ ପଛୁଆ ଜାତିର ହୋଇଥିବାରୁ ସେ ଅନ୍ୟ ଧର୍ମକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବେ।
ରାଫିକ୍ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ ଏବଂ ଯଦି ସେ ତାଙ୍କ ଦାବିରେ ରାଜି ନ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କର ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ଫଟୋ ଲିକ୍ ହେବ ବୋଲି ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର