ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରେ ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ର କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ସହରରେ ଜଣେ ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସରୋଜ କୁମାର ସାମଲ ଟୁଇଟ ଜରିଆରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଶ୍ରୀ ସାମଲ କହିଛନ୍ତି, ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହ ବାହାର ରାଜ୍ୟରୁ ଆସି ଶିଶୁପୁତ୍ର କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ ଥିଲା । ମଙ୍ଗଳବଜାରର ବାସିନ୍ଦା ଏହି  ଶିଶୁ ସହ ତା’ର ପରିବାର ଲୋକେ ମଧ୍ୟ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ ରହୁଥିଲେ । ଶିଶୁର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଉପରେ ପ୍ରଶାସନ ନଜର ରଖିଛି ।

ପରିବାର ଲୋକେ ଗତ ୧୬ ତାରିଖ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଆଗ୍ରାରୁ ଫେରିଥିଲେ । ସେମାନେ ଫେରିବା ପରେ ପୂରା ପରିବାର ହୋମ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଥିଲେ । ଗତ ୧୯ ତାରିଖରେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱାବ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ ହୋଇଥିଲା । ଆଜି ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ରର ସ୍ୱାବ ନମୁନା ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏହା ପରେ ପୁଲିସ ଓ ପୌରପାଳିକାର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ମଙ୍ଗଳବଜାର ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ସଂପୃକ୍ତ ଅଂଚଳ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ ପରିସରକୁ ଆସିବ କି ନାହିଁ, ଏ ସଂପର୍କରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆସିବା ପରେ ଜଣାପଡ଼ିବ ।

ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ପ୍ରଥମ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଗତ ଏପ୍ରିଲ ୨୯ରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲା । ସେହିପରି ଦ୍ୱିତୀୟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଗତ ୨ ତାରିଖରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ୨ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଯିବା ପରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା କରୋନା ମୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଆଜି ଜଣେ ଶିଶୁ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାକୁ କରୋନା ପୁଣି ଫେରିଛି ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.