ନୂଆପଡ଼ାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ଚୋରା ମଦ, ଛତିଶଗଡ଼ରୁ ଚାଲିଛି କାରବାର

ନୂଆପଡ଼ା: ଦେଶରେ କୋଭିଡ୍ -୧୯ ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ଲକଡ଼ାଉନ -୪ ଚାଲିଛି। ତେବେ ଛତିଶଗଡ଼ ସରକାର ରାଜ୍ୟରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ‌ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆଉ ଏହାର ଫାଇଦା ନେଉଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶା ମଦ ବେପାରୀ | ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତରେ ଥିବା ଗାଁମାନଙ୍କରେ ପ୍ରଚୁର ଚୋରା ମଦ ବିକ୍ରୀ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଲିଛି। ଜିଲ୍ଲାରେ ଛତିଶଗଡ଼ର ମଦ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଜିଲ୍ଲା ପୁଲିସ ଓ ଅବକାରୀ ବିଭାଗଠାରେ ଖବର ନଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏଠାରେ ସୂଚନା ଥାଉ କି ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା‌ ସିନାପାଲି ବ୍ଳକରେ ବହୁ ପରିମାଣରେ ଛତିଶଗଡ଼ ମଦ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଲିଛି। ସିନାପାଲି ବ୍ଳକ ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତରୁ ମାତ୍ର ୮ କିମି ଦୂରରେ ରହିଛି।

ଓଡ଼ିଶାରେ ମଦ ବନ୍ଦ ଥିବାରୁ ମଦ ବେପାରୀ ମାନେ ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତକୁ ଯାଇ ବହୁ ପରିମାଣରେ ମଦ ଆଣି ସିନାପାଲି ବ୍ଳକର ବିଭିନ୍ନ ଗାଁରେ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି । ସେପରି ସିନାପାଲି ସୀମାନ୍ତରେ ଥିବା ନୂଆମାଲପଡ଼ା, କୁଶୁମଜୋର, ପଲଶୀପାଣି, ବ୍ରହ୍ମଣୀପଡ଼ା, ସିଙ୍ଗଝର ଗ୍ରାମରେ ବହୁ ପରିମାଣର ଛତିଶଗଡ଼ ମଦ ଚଢ଼ାଦରରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି।

ମଦ ବେପାରୀମାନେ ପୁଲିସ ଓ ଅବକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଖାତିର ନକରି ସିନାପାଲି ବ୍ଳକ ସଦରମହକୁମାଠାରେ ମଧ୍ୟ ମଦ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି। ସେପରି ଧରମବନ୍ଧା ଓ ବେଲଟୁକୁରୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବହୁ ଗାଁ ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାରେ ଥିବାରୁ ମଦ ବେପାରୀମାନେ ମନଇଛା ମଦ ଆଣି ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି। ଏସବୁ ଭିତରେ କିନ୍ତୁ ପୁଲିସ ଓ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁନଥିବାରୁ ଜିଲ୍ଲାବାସୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖା ଦେଇଛି। ଏହା ଉପରେ ନୂଆପଡ଼ା ଏସପି ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଜନସାଧାରଣରେ ଦାବି ହୋଇଛି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.