ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଛାଡି ବଲିଉଡ଼କୁ ଚାଲି ଆସିଥିଲେ ଭିଲିୟାନ ବବ୍, ଜାଣନ୍ତୁ ଏବେ କେଉଁଠି ଅଛନ୍ତି

ମୁମ୍ବାଇ: ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ହିରୋମାନଙ୍କ ସହିତ, କିଛି ଭିଲେନ୍ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି | ଏହିପରି ଜଣେ ଭିଲେନ୍ ହେଉଛନ୍ତି ବବ୍ ଖ୍ରୀଷ୍ଟୋ, ଯିଏ ୮୦ ଏବଂ ୯୦ ଦଶକର ଅନେକ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଭିଲିୟାନ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରି ଚର୍ଚ୍ଚା ସାଉଁଟିଥିଲେ | ତେବେ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ବବ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ କେଉଁଠାରେ ଅଛନ୍ତି? ଯଦିଓ ବବ୍ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ଭାରତରେ ଅନେକ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବବ୍ ଭାରତରୁ ନୁହେଁ ବରଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରୁ ଆସିଥିଲେ | ଅବଶ୍ୟ, ପରେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହ ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଛାଡି ଜର୍ମାନୀ ଯାଇଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରୁ ସେ ଅଧ୍ୟୟନ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ଥିଏଟର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ବବ୍ ଜର୍ମାନୀରେ ମଧ୍ୟ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତିନି ସନ୍ତାନର ପିତା ହୋଇଥିଲେ | ତେବେ ପରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କର ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ସେହି ସମୟରେ, ବବଙ୍କ ସହ କିଛି ଏମିତି ଘଟିଗଲା, ଯାହା ପରେ ସେ ଭାରତ ଆସି ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଏଠାରେ ରହିଯାଇଥିଲେ | ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ ଥରେ ବବ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପରବିନ ବାବିଙ୍କ ଫଟୋ ଏକ ମାଗାଜିନରେ ଦେଖି ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଭାରତ ଆସିଥିଲେ | ଭାରତ ଆସିବା ପରେ ଜଣେ କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନଙ୍କ ସହାୟତାରେ ସେ ପରବିନଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ସାକ୍ଷାତ ପରେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରର ବହୁତ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ହେଲେ ଏବଂ ପରେ ଏହି ବନ୍ଧୁତା ବବଙ୍କୁ ବଲିଉଡର ଜଣେ ବଡ ଭିଲେନ୍ କରିଦେଇଥିଲା |

କୁହାଯାଏ ଯେ ପରବିନ କାରଣରୁ ବବ ଖ୍ରୀଷ୍ଟୋ ୧୯୭୮ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଅରବିନ୍ଦ ଦେଶାଇ କି ଅଜିବି ଦାସ୍ତାନ’ ମାଧ୍ୟମରେ ବଲିଉଡରେ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରେ ସେ ୮୦ ଏବଂ ୯୦ ଦଶକର ଅନେକ ସୁପରହିଟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | ବବ୍ ଖ୍ରୀଷ୍ଟୋ ଯଦିଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରୁ ଆସିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରବିନଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଭାରତ ଆସିବା ପରେ ସେ ଏଠାରେ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ରହିଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ନର୍ଗିସ୍ ନାମକ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ବବଙ୍କର ୨୦୧୧ ମସିହାରେ ହୃଦଘାତ ହେତୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର