ଯୁବପିଢିଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାକୁ ‘ଚିଙ୍ଗାରି’ ଆଣିଲା ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ଜିତିଲେ ମିଳିବ ୧ କୋଟି ଟଙ୍କା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ ଟିକଟକ ଉପରେ ନିଷେଧାଦେଶ ପରେ ଭାରତୀୟ କ୍ଷୁଦ୍ର ଭିଡିଓ ଆପ୍ ଚିଙ୍ଗାରିକୁ ଭଲ ମାଇଲେଜ ମିଳିଛି | ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟାରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଏହି ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରୁଥିବାବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ପାନୀ ଏହାର ପ୍ରଥମ ଡିଜିଟାଲ୍ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଶୋ ’ଚିଙ୍ଗାରି ଷ୍ଟାର୍ସ: ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ କା ମହାସଂଗ୍ରାମ’ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛି | ବିଶେଷ କରି ଟିକଟକ ବିନା ନିଜ ପ୍ରତିଭାକୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରିପାରୁନଥିବା କଳାକାରଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି | ଏଥିରେ ବିଜେତା ହେଲେ ୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ମିଳିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି |
ଶୋ ବାବଦରେ ଘୋଷଣା କରି ଚିଙ୍ଗାରି ଆପ୍ ର ସହ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ସୁମିତ ଘୋଷ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶୀ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦେବା ଏହି ଶୋ’ର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ। ଏହି ଶୋ ’ରାଜ୍ୟ ତଥା ଜାତୀୟ ଦୁଇ ସ୍ତରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ସୋ ଅଧୀନରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଭିଡିଓ ଡ୍ୟାନ୍ସ, ଗୀତ, ଅଭିନୟ, ମିମିକ୍ରି, କମେଡିକୁ ଇନୋଭେସନ୍ ବର୍ଗରେ ଅପଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ | ଦେଶର କୌଣସି ନାଗରିକ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ | ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ୧୫-୬୦ ସେକେଣ୍ଡର ଭିଡିଓ ଅପଲୋଡ୍ କରିବେ | ଏହା ପରେ, ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଅନୁଯାୟୀ ସର୍ଟଲିଷ୍ଟ କରାଯିବ | ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଆପରେ ଏହା ପାଇଁ ଲାଇଭ୍ ଭୋଟିଂ ହେବ |

କିଭଳି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇପାରିବେ
ନିଜ ଫୋନରେ ଚିଙ୍ଗାରି ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ଆପଣଙ୍କର ବର୍ଗ ଚୟନ କରନ୍ତୁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୫-୩୦ ସେକେଣ୍ଡର ଯେକୌଣସି ଭିଡିଓ ଅପଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ କୁହନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ଆପଣଙ୍କର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ପାଇଁ ଭିଡିଓରେ ଲାଇକ୍ ମାଗନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଜ୍ୟରୁ ୧୦ ଜଣ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଆଧାରରେ ସର୍ଟଲିଷ୍ଟ କରାଯିବ, ସେମାନଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ଭାବରେ ୫-୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦିଆଯିବ | ଏହି ୧୦ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜାତୀୟ ସ୍ତର ପାଇଁ ଚୟନ କରାଯିବ |ଏହାର ବିଜେତାଙ୍କୁ ୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଭାବେ ମିଳିବ |

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.