ଫିଲ୍ମ ‘ଗୁଞ୍ଜନ ସକ୍ସେନା’ର ଦୃଶ୍ୟକୁ ନେଇ ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡକୁ ଆପତ୍ତି ଜଣାଇଲା ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବୁଧବାର ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ଗୁଞ୍ଜନ ସକ୍ସେନା’ ବିବାଦ ଘେରକୁ ଆସିଛି। କିଛି ଦୃଶ୍ୟକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡକୁ ଏକ ଚିଠି ପଠାଇଛି | ଏହି ଚିଠିରେ ଫିଲ୍ମର କିଛି ଦୃଶ୍ୟକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଆଇଏଏଫ ଅଧିକାରୀ ଗୁଞ୍ଜନ ସକ୍ସେନାଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ, ଯିଏ ୧୯୯୯ କାର୍ଗିଲ ଯୁଦ୍ଧରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ପ୍ରଥମ ମହିଳା ପାଇଲଟ ଥିଲେ। ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇ ଅନୁଯାୟୀ ବାୟୁସେନା ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ”ଆଇଏଏଫ୍(ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା) ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେସନ୍ (ସିବିଏଫସି) କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛି। ଫିଲ୍ମ ‘ଗୁଞ୍ଜନ ସକ୍ସେନା’ର କିଛି ଦୃଶ୍ୟକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଦୃଶ୍ୟରେ ଆଇଏଏଫ କୁ ଭୁଲ ଭାବରେ ଉପସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଛି”।

ସୂଚନା ଥାଉ କି ଗତ ମାସରେ, ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସିବିଏଫସିକୁ କହିଥିଲା ​​ଯେ ସେନା ଉପରେ କୌଣସି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର, ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ କିମ୍ବା ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟରୁ ବିନା ଆପତ୍ତିଜନକ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପାଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍। ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟକୁ କିଛି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ଯେ ଅନେକ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ / ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଭାରତୀୟ ସୈନିକ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପୋଷାକକୁ ଅପମାନଜନକ ଢଙ୍ଗରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା | ଏଠାରେ ସୂଚନା ଥାଉ କି ‘ଗୁଞ୍ଜନ ସାକ୍ସେନା: କାର୍ଗିଲ ଗାର୍ଲ’ରେ ଜାହ୍ନବୀ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ଶରଣ ଶର୍ମାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ପଙ୍କଜ ତ୍ରିପାଠୀ, ଅଙ୍ଗଦ ବେଦୀ, ଭିନୀତ କୁମାର, ମାନବ ବିଜ ଏବଂ ଆୟଶା ରଜା ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.