/* */

ଯୋଗ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଦୁଇ ମାସରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଗଲେ ମା, ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲାନି ହାର୍ଟ ସର୍ଜରୀ: କଙ୍ଗନା

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ରୁହନ୍ତି । ନିକଟରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏକ ପୋଷ୍ଟରେ ଯୋଗର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଯୋଗ କିପରି ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିଛି ସେ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି। କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ତାଙ୍କ ନୂତନ ପୋଷ୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ତାଙ୍କ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଦୁଇଟି ଚିତ୍ର ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ଯୋଗ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି |

କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ମା ଏକଦା ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଡାକ୍ତର ହୃତପିଣ୍ଡ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କ ମାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଉପାୟରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମୋ ମା’ଙ୍କୁ ଡାଇବେଟିସ୍, ଥାଇରଏଡ୍ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଥିବାର ଜଣାପଡିଥିଲା | ଡାକ୍ତର କହିଥିଲେ ଯେ ମା’ଙ୍କ ହୃତପିଣ୍ଡ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ ହାର୍ଟ ଆଟାକ ଆସିପାରେ । ସେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ସପକ୍ଷରେ ନ ଥିବାରୁ ମୋତେ ଦୁଇ ମାସ ସମୟ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ।ତାଙ୍କୁ ଯୋଗର ମହତ୍ୱ ମୁଁ ବୁଝାଇଥିଲି ଓ ସେ ଯୋଗ କରିବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ | ସେ ମୋ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାରର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡ଼ିନଥିଲା |

ଆଜି ସେ କୌଣସି ଔଷଧ ଖାଉ ନାହାଁନ୍ତି। ମୁଁ ଖୁସି ଯେ ମୁଁ ଯୋଗକୁ ମୋ ପରିବାରକୁ ଉପହାର ସ୍ୱରୂପ ଦେଇଛି | କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଏକ ଖୁସି ପରିବାରକୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ମୁଁ ପ୍ରତିଦିନ ମୋର ପିତାମାତାଙ୍କୁ ପଛରେ ଯେ ସେମାନେ ଯୋଗ କରିଛନ୍ତି କି ନାହିଁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର