ଆରମ୍ଭ ହେଲା କିଡ୍‌ସ ଓ ମିଷ୍ଟର୍ ଏବଂ ମିସ୍ କଳିଙ୍ଗ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ମଡେଲିଂରେ ଯୁବ ପ୍ରତିଭାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମ ଦେବା ପାଇଁ, ମଡେଲ୍ସ ହବ୍ ଏକ ଅଲ୍‌-ଓଡ଼ିଶା ମଡେଲିଂ ହଣ୍ଟ୍‌ ଆୟୋଜନ କରୁଛି- କିଡ୍‌ସ ଓ ମିଷ୍ଟର୍ ଏବଂ ମିସ୍ କଳିଙ୍ଗ ପ୍ରତିଯୋଗିତା। ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ପ୍ରଥମ ସିଜନ୍। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏଥିପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର, କଟକ, ବାଲେଶ୍ୱର, ରାଉରକେଲା, ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏବଂ ସମ୍ବଲପୁରଠାରେ ଅଡିସନ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ପ୍ରଥମେ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଏହାର ଅଡିସନ୍ ଆରମ୍ଭ ହେଇଛି।

ମଡେଲିଂ ହଣ୍ଟ୍‌ ଦୁଇଟି ବର୍ଗ ପାଇଁ ଖୋଲା ଅଛି। ଗୋଟିଏ ଶିଶୁ (୬ରୁ ୧୫ ବର୍ଷ) ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଓ ଶ୍ରୀମତୀ (୧୬ରୁ ୨୫ ବର୍ଷ ଏବଂ ଅବିବାହିତ) ବର୍ଗ। ସମସ୍ତ ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଡିସନ୍‌ରୁ ମନୋନୀତ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀମାନେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମେ ମାସର ଶେଷ ସପ୍ତାହରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଗ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ ଫିନାଲେରେ ଭାଗ ନେବେ। ଜାତୀୟ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ବିଜେତା ଏବଂ ଟେଲିଭିଜନ୍‌ରେ ବିଶିଷ୍ଟ ମଡେଲ୍ ଓ କଳାକାର ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବିଚାରକ ଆସନରେ ବସିବେ।

ଆୟୋଜକଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ବିଜେତାମାନେ ନଗଦ ଅର୍ଥରାଶି ପୁରସ୍କାର, ଆକର୍ଷଣୀୟ ଉପହାର ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଅଭିନୟର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ମଡେଲିଂରେ ଯୁବ ପ୍ରତିଭାଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ରାଜ୍ୟକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ। ମଡେଲ୍‌ସ ହବ୍ ମଡେଲିଂରେ ରୁଚି ରଖିଥିବା ଯୁବକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗଠିତ ଏକ ମଡେଲିଂ ଏଜେନ୍ସି। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର, ମଡେଲ୍ସ ହବ୍ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଗ୍ରୁମିଙ୍ଗ୍, ମଡେଲିଂ ଏବଂ ଆକ୍ଟିଂ କ୍ଲାସ୍ ପାଇଁ ଏକାଡେମୀ ଖୋଲିବ ବୋଲି ମଡେଲିଂର ହବ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଅାଶୁତୋଷ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର