ଦେଶ ପରେ ଏବେ ବିଦେଶରେ ଅସୁବିଧାରେ ଥିବା ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ମୁକୁଳାଇବା ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କଲେ ସୋନୁ

ମୁମ୍ବାଇ: ଦେଶରେ ଫସିଥିବା ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଘରକୁ ପଠାଇବାରେ ଅଗ୍ରଣୀ ଭୂମିକା ନିର୍ବାହ କରିଥିବା ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ ଏବେ ବିଦେଶରେ ଫସିଥିବା ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ମୁକୁଳାଇବା ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି | ଏଥିପାଇଁ ସେ ପ୍ରଥମ ବିମାନ ୨୨ ଜୁଲାଇରେ ପଠାଯିବ | ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ସୋନୁ ସୁଦ ମୁମ୍ବାଇରୁ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ବସ୍ ଯୋଗେ ଦେଶର ଅନେକ ସ୍ଥାନକୁ ପଠାଇଥିଲେ। ସୋନୁ ସୁଦ ନିଜ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ସମୟ ଆସିଛି କିର୍ଗିଜସ୍ଥାନରେ ଅଟକି ରହିଥିବା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଘରକୁ ଆଣିବା। ବିସ୍କେକ୍-ବାରାଣାସୀ ପ୍ରଥମ ଚାର୍ଟର୍ ବିମାନ ୨୨ ଜୁଲାଇରେ ଚାଲିବ | ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ମେଲ୍ ଆଇଡି ଏବଂ ମୋବାଇଲକୁ ପଠାଯିବ | ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଅନ୍ୟ କେତେକ ଦେଶରୁ ଚାର୍ଟର୍ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମଧ୍ୟ କରାଯିବ”।


ଏଠାରେ ସୂଚନା ଥାଉ କି ଲକଡାଉନ ଆରମ୍ଭରେ ଅନେକ ଓଡ଼ିଆ ନର୍ସ କେରଳରେ ଫସି ରହିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ସେ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଲେ, ସେ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ | ସେ ଅନେକ ନର୍ସଙ୍କୁ ବିମାନ ଯୋଗେ କେରଳରୁ ଓଡିଶାକୁ ପଠାଇଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ତାଙ୍କୁ ଢେର ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ସେହିପରି ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ନାମରେ ଏକ ୱେଲଡିଂ ଦୋକାନ ଖୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଚିଂଚିରି ଗାଁର ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ।

ଗତ ମେ ମାସରେ କେରଳ କାମ କରିବାକୁ ଯାଇ କରୋନା କଟକଣା ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଫସିଯାଇଥିଲେ । କେରଳରେ ଓଡିଆଙ୍କ ଅସୁବିଧା ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭିଡିଓ ଛାଡିବା ପରେ ସହାୟତା କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଥିଲେ ସୋନୁ ସୁଦ । ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିମାନରେ ଓଡିଶାର ୧୬୯ଜଣଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ପଠାଇଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିଲେ ପ୍ରଶାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ । ଗାଁକୁ ଫେରି ଏବେ ସେ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ନାଁରେ ୱେଲଡିଂ ଦୋକାନ ଖୋଲି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.