ଉଡ଼ାଣ ସମୟରେ ଝଡ଼ବତାସରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେଲା ଦୁଇ ଏୟାର୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ବିମାନ; ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଉଡ଼ାଣ ସମୟରେ ଭୀଷଣ ଝଡ଼ବତାସରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଏୟାର୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ବିମାନ ନମ୍ବର ଏଆଇ-୪୬୭ର କ୍ରୁ ମେମ୍ବରମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଏୟାର୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ।

ଏଆଇ-୪୬୭ ନମ୍ବର ଏୟାର୍‌ବସ୍‌ ୩୨୦ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ବିଜୟଓ୍ଵାଡ଼ା ମଧ୍ୟରେ ଚଳାଚଳ କରୁଥିଲା।

ଘଟଣାଟି ଘଟିଥିଲା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୭ ତାରିଖ ଦିନ, କିନ୍ତୁ ପାଇଲଟ ଏବଂ କ୍ରୁ ମେମ୍ବରମାନେ ନିୟମାନୁସାରେ ଘଟଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଏୟାର୍‌ ଲାଇନ୍‌ର ଫ୍ଲାଇଟ୍‌ ସେଫ୍‌ଟି ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ୍‌କୁ ଜଣାଇ ନ ଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ବୋଲି ଏୟାର୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି।

ଏଥିରେ କୌଣସି ଯାତ୍ରୀ କିଂବା କ୍ରୁ ମେମ୍ବର୍‌ ଆହତ ହୋଇ ନ ଥିଲେ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ କୋଚିନ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଫ୍ଲାଇଟ୍‌ ନମ୍ବର ଏଆଇ-୦୪୮ ଏୟାର୍‌ବସ୍‌-୩୨୧ ମଧ୍ୟ ଅନୁରୂପ ଘଟଣାରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା।
ଉଡ଼ାଣ ସମୟରେ ଖରାପ ପାଗ ଓ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା। ଫଳରେ ବିମାନଟି ଅବରତଣ କରି ୪ ଘଣ୍ଟା ଧରି ତଳେ ରହିବା ପରେ ପୁଣି ଉଡ଼ାଣ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।

ଏୟାର୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଜଣେ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି: ଉଭୟ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି। ଫ୍ଲାଇଟ୍‌ ସେଫ୍‌ଟି ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ୍‌ ଭଲ ଭାବେ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ଯାଇ ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ବିମାନ ଦୁଇଟିକୁ ଅନୁମତି ମିଳିଛି।

ଉଭୟ ଘଟଣାରେ କୌଣସି ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇନାହାନ୍ତି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.