ଏହି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କର ଦୁଇ ପତ୍ନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖିଥିବେ ବା ଶୁଣିଥିବେ ଯେ କୌଣସି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପୁଅ, ପିତା, ସ୍ୱାମୀ ବା ସ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ବାଚନରେ ​ପ୍ରଚାର କରିଥାନ୍ତି ବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଭୋଟ ଦେବାକୁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥାନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଗୁଜୁରାଟରେ ଏମିତି ଏକ ଲୋକସଭା ଆସନ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ଦୁଇଜଣ ପତ୍ନୀ ନିଜର ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି। ଗୁଜୁରାଟର ଭରୁଚ ଆସନରେ ଏହି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ପତ୍ନୀ ଶକୁନ୍ତଳା ଏବଂ ବର୍ଷା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତଥା ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚେତାର ଭସାଭାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ଚେତାର ଏହି ଆଦିବାସୀ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଆସନରୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛନ୍ତି। ଆଉ ଚେତାରଙ୍କ ବିଜୟକୁ ସହଜ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଉଭୟ ପତ୍ନୀ ଭରୁଚରେ ଘର ଘର ବୁଲି ଭୋଟ ଭିକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି | ଗୋଟିଏ ପଟେ ଚେତାର ପୁରୁଷ ଏବଂ ଯୁବ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଭେଟି ଭୋଟ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ପତ୍ନୀ ମହିଳା ଭୋଟରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି।

ବାସ୍ତବରେ ଚେତାର ଭସାଭା ୨୦୧୪ରେ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ଚେତାର ସେହି ସମୟରେ ଗୁଜୁରାଟରେ ଏକ ସରକାରୀ ଚାକିରି କରୁଥିଲେ। ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଚାକିରିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ। ୨୦୨୨ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଚେତାର ଆପରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଡଡିଆପାରା ଆସନରୁ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ଚେତାର ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ଗୁଜୁରାଟ ୟୁନିଟର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ଅଛନ୍ତି। ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଚେତାର ଭସାଭାଙ୍କ ଉଭୟ ପତ୍ନୀ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲେ । ଚେତାର ସେହି ନିର୍ବାଚନରେ ​​୪୦ ହଜାର ଭୋଟରେ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ହିତେଶ କୁମାରଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ଭରୁଚରେ ବିଜେପି ଏକମାତ୍ର ଆସନ ହରାଇଥିଲା। ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତିବା ପରେ ହିଁ ଚେତାର ଲୋକସଭା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର