୨୭ଟି ଲଞ୍ଚ ପ୍ୟାଡ ସକ୍ରିୟ ରହିବା ସହ ୩୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଭାରତରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଛନ୍ତି: ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପାକିସ୍ତାନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାରେ ୨୭ଟି ଲଞ୍ଚ ପ୍ୟାଡକୁ ସକ୍ରିୟ କରିବା ସହ ୩୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଭାରତରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ନେଇ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଏକ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରିଛି। ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ନେଇ ଗୁପ୍ତଚର ବିଭାଗ ଚେତାଇ ଦେଇଛି।

ଏହି ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ଥାନ ସୀମାରେ ନିୟୋଜିତ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀକୁ ସତର୍କ କରାଯାଇଛି। ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି, ଅନୁପ୍ରବେଶ ବିଡ୍ ଚଳିତ ବର୍ଷ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଗତ ବର୍ଷ ୬୦ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଭାରତକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ବେଳେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଦେଶରେ ମାତ୍ର ୩୫ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରବେଶ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ କହିଛି ଯେ, ଗତ ବର୍ଷ ୬୦୫ଥର ପାକିସ୍ତାନ ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ବେଳେ ଚଳିତ ବର୍ଷ  ୪୨୯ଥର ଅଅସ୍ତ୍ରବିରତି ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛି।

Cross border terrorism: Latest News & Videos, Photos about Cross ...
The Economic Times

ଏହି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ, ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖ‌ାରେ ଅଧିକ ସଚେତନତା ହେତୁ କୁପୱାରାରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଦ୍ବାରା ଏକ ପିକଅପ୍ ଗାଡି ଅଟକାଇଥିଲା। ଗାଡ଼ିରେ ଥିବା ୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ସହ ୧୦କିଲୋଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗାର, ଦୁଇଟି ଏକେ-୪୭ ସହିତ ଦୁଇଟି ପତ୍ରିକା, ଦୁଇଟି ପିସ୍ତଲ ସହିତ ଚାରିଟି ପତ୍ରିକା ସହିତ ଏବଂ ୨୦ଟି ଗ୍ରେନେଡ୍ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.