ସ୍କୁଲ ନ ଖୋଲୁଣୁ ପଜିଟିଭ ହୋଇଗଲେ ୨୭ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ଅମରାବତୀ: ନଭେମ୍ବର ୨ରୁ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ସରକାର ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ରାଜ୍ୟରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବାର ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ବିଜୟନଗରମରେ ୨୭ଜଣ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ କୋଭିଡ -୧୯ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାରୁ ଅଭିଭାବକମାନେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦିଛନ୍ତି | ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ବିଜୟନଗରମରେ ଥିବା ଦୁଇଟି ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ପ୍ରାୟ ୨୭ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କୋଭିଡ -୧୯ ପଜିଟିଭ ହୋଇଥିବାର ଜଣାପଡିଛି।

ଏହି ଛାତ୍ରମାନେ ବୁଝିପାରି ନଥିବା ପାଠ ବୁଝିବା ଲାଗି ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଉଥିଲେ | ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେଏହି ଛାତ୍ରମାନେ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ ପୂର୍ବରୁ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ସରକାର ଅକ୍ଟୋବର ୨ ତାରିଖରୁ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କୋଭିଡ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ସରକାର ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନଭେମ୍ବର ୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢାଇଥିଲେ |

ଓଡ଼ିଶାରେ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବା କଥା କହିବାକୁ ଗଲେ ପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପୂଜାଛୁଟି ଯାଏ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପରେ ଅକ୍ଟୋବର ୩୧ ଯାଏ ଛୁଟି ରହିବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ହେଁ, ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.