୫ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ମାଗୁଛନ୍ତି : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସୂଚନା, ହାଇ ଆଲର୍ଟରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ

ଶ୍ରୀନଗର: ଜମ୍ମୁ ଉପକଣ୍ଠରେ ଥିବା ଖୌର ପାଲାନୱାଲା ଅଞ୍ଚଳର ଲାଇନ୍ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ (ଏଲଓସି) ନିକଟ ଖୁଇ ଗ୍ରାମରୁ ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀ ଧରାପଡିଛନ୍ତି। ଜଣାପଡ଼ିଛି କଠୁଆ ଜିଲ୍ଲାର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସୀମା ନିକଟରେ ବ୍ୟାପକ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ପରେ ଏହି ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।

ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀଙ୍କୁ କରାଚିର ଜହିର ଖାନ ବୋଲି ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସ ଦଳ ସେ ସନ୍ଦେହଜନକ ଭାବେ ବୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ​​ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ୫ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ଗତିବିଧି ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି।

ଜାହିର ଖାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଜାଣିଶୁଣି ସୀମା ପାର କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ଆଇନର ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି ଏବଂ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି। ଏକ ପୃଥକ ଘଟଣାରେ କଠୁଆ ଜିଲ୍ଲାର ରାଜବାଗ ଅଞ୍ଚଳର ଜୁଥାନା ଗ୍ରାମରେ ୫ଜଣ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଖବର ପାଇ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ପୋଲିସ, ସେନା ଏବଂ ବିଏସଏଫ ଯବାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମିଳିତ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା।

ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ ବିଏସଏଫ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଜେନେରାଲ ଜମ୍ମୁ ଫ୍ରଣ୍ଟିୟର, ଡି.କେ ବୋରାଙ୍କ ସହ ଜମ୍ମୁ ଜୋନ୍, ଆନନ୍ଦ ଜୈନ ଅତିରିକ୍ତ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ଏଡିଜିପି) କହିଛନ୍ତି।

ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଏକ ଘରେ ପଶି ଖାଦ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ। ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀକୁ ସେମାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ସତର୍କ କରାଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହରେ ସେମାନେ ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ପଳାଇଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର