ଗ୍ୟାସ ଟାଙ୍କି ଫାଟି ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

ପାଟନା: ବିହାରର ପୂର୍ଣ୍ଣିଆରେ ଆଜି ଏକ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଯାଇଛି | ଏଠାରେ ରହୁଥିବା ଜଣଙ୍କ ପରିବାରର ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି। ୭ ଜଣ ଲୋକ ଜଳିଯାଇଥିଲେ | ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଜଣଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି | ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି। ପ୍ରଶାସନର ଉଚ୍ଚପଦାଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ପୂର୍ଣ୍ଣିଆର ବାୟସି ପୁଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୱାଲ ଗ୍ରାମରେ ଘଟିଛି |

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ ଏହି ଗାଁରେ ରହୁଥିବା ଭିକ୍ଟର ଯାଦବଙ୍କ ଘରକୁ ଭଉଣୀ ବବି ତାଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଆସିଥିଲେ। ବବିଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ମାମୁଁଙ୍କ ଘରେ ଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଭିକ୍ଟରଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କ ପରିବାରରେ ୩ ସନ୍ତାନ ଥିଲେ। ସମସ୍ତେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଘରେ ଥିଲେ | ତେବେ ରୋଷେଇ ଘରେ କୌଣସି କାରଣରୁ ସିଲିଣ୍ଡର ଲିକ୍ ହୋଇଥିଲା | ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକ୍ ହେତୁ ଘରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ପରେ ସିଲିଣ୍ଡର ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ବବିଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ପିଲା ନିଆଁରେ ପୋଡି ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବବିଙ୍କ ସମେତ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବରୁ ପିଲାମାନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଗୋଟିଏ ଶିଶୁର ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବାବେଳେ ପ୍ରଶାସନର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ରୋଷେଇ ସମୟରେ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଲିକ୍ ହୋଇ ହଠାତ୍ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ତା’ପରେ ସିଲିଣ୍ଡର ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.