ବିଜେପି କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠଙ୍କୁ ରାସ୍ତା ମଝିରେ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା

ଭୋପାଳ: ବିଜେପି କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ କୈଳାସ ବିଜୟବର୍ଗିୟଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋରରେ ରାସ୍ତାର ମଝିରେ ମୋନୁ କଲ୍ୟାଣଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ରବିବାର ଭୋର ପ୍ରାୟ ୩ଟା ସମୟରେ ଏମ.ଜି ରୋଡ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ମୋନୁ ରାଲିର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ କରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ। ‌ସେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବିଜେପି ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ନଗର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଥିଲେ।

ମୋନୁ କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ କ ବିଜୟଭର୍ଗିୟ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଆକାଶ ବିଜୟଭର୍ଗିଆଙ୍କ ସହ ଘନିଷ୍ଠ ଥିଲେ। ଗୁଳିରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ମୋନୁଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ଡାକ୍ତରଖାନା ନେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ପୁରୁଣା ବିବାଦ ଯୋଗୁ ପୀୟୁଷ ଏବଂ ଅର୍ଜୁନ ମୋନୁଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ମୋନୁଙ୍କ ସହଯୋଗୀମାନେ ପୁଲିସ୍‌କୁ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ପୁଲିସ୍ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଲୁଚି ରହିଥିବା ସ୍ଥାନ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରୁଛି।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମୋନୁ କଲ୍ୟାଣ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ଗାଡି ରାଲି କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ। ଚିମନବାଗରୁ ରାଜୱାଡା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ଗାଡି ରାଲି ପାଇଁ ଅନେକ ଦିନ ଧରି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଥିଲା। ପୂର୍ବ ଦିନ ମଧ୍ୟ ସେ ତାଙ୍କ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ରହି ରାଲିର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ କରିଥିଲେ। ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଆକାଶ ବିଜୟଭର୍ଗିଆ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଦେଖିବାକୁ ଆସିଥିଲେ। ମୋନୁ ସକାଳ ଭୋର୍ ୩ଟାରେ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଚିମାନବାଗ ଛକ ନିକଟରେ ହତ୍ୟାକାରୀମାନେ ଘେରି ଯାଇଥିଲେ।

ପୀୟୂଷ ଏବଂ ଗୋଲୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସହିତ ଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ମୋନୁଙ୍କୁ ଗୁଳି କରିଥିଲେ। ଗୁଳିରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ମୋନୁଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଯାଇ ପାରି ନଥିଲା। ହତ୍ୟା ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଚିମାନବାଗର ବାସିନ୍ଦା ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ମୋନୁ ସୁଧ ଉପରେ ଟଙ୍କା ଦେଉଥିଲେ, ତେଣୁ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଏହି ଅପରାଧ ହୋଇଥିବାର ସନ୍ଦେହ ରହିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। ମୋନୁଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ଦାବିରେ ବିଜେପି ସମର୍ଥକମାନେ ଜିଦ୍ ଧରିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର