ଏଥିପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଟିଏମସି ମଧ୍ୟରେ ହୋଇପାରୁନାହିଁ ଆସନ ଭାଗବଣ୍ଟା: ଅଧୀର ରଞ୍ଜନ

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜନୀତିରେ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଟିଏମସି ମଧ୍ୟରେ ବୟାନ ଯୁଦ୍ଧ ବନ୍ଦ ହେବାର ନାମ ନେଉନାହିଁ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ତଥା ସାଂସଦ ଅଧୀର ରଂଜନ ଚୌଧୁରୀ ପୁଣି ଥରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟିଏମସି ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଅଛି। ଟିଏମସି ସୁପ୍ରିମୋ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ କହୁ ନାହାଁନ୍ତି ଯେ ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟରେ ଅଛନ୍ତି ନା ନାହାନ୍ତି | କାରଣ ସେମାନେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି | ଅଧୀର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟିଏମସିର ପ୍ରଥମ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ହେଉଛି ଦଳର ଗୋଟିଏ ବର୍ଗ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେମାନେ କେବଳ ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟ ବିନା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରନ୍ତି ତେବେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ସଂଖ୍ୟାଲଘୁମାନେ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଭୋଟ୍ ଦେବେ |

ଟିଏମସିର ଆଉ ଏକ ବର୍ଗ ଚାହୁଁଛି ଯେ ଯଦି ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟରେ ରହିବେ ଓ ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବେ ତେବେ ମୋଦୀ ସରକାର ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଇଡି, ସିବିଆଇ ବ୍ୟବହାର କରିବେ। ଏହି ଦୁଇ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଯୋଗୁଁ, ଟିଏମସି ସ୍ପଷ୍ଟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇପାରୁନାହିଁ। ବୋଧହୁଏ ମମତା ଦିଲ୍ଲୀରେ ବସିଥିବା ନେତାଙ୍କ ସହ କିଛି ଆଲୋଚନା କରିଥାଇ ପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ମୋ ପାଖରେ କୌଣସି ସୂଚନା ନାହିଁ। ସୂଚନା ଥାଉ କି ଯେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଟିଏମସି ପୁଣି ଥରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଦେଇଥିଲା। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ସମସ୍ତ ୪୨ଟି ଆସନରେ ଦଳ ଏକାକୀ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ ବୋଲି ଟିଏମସି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର