ଆକାଶଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପରେ ଦଳ ଛାଡ଼ୁଛନ୍ତି ଅନେକ ନେତା

ଲଖନଉ: ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି (ବିଏସପି) ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମାୟାବତୀ ତାଙ୍କ ପୁତୁରା ଆକାଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କୁ ମେ ୭ ରେ ଉଭୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦବୀରୁ ହଟାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଆକାଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ସଂଯୋଜକ ତଥା ବିଏସପି ମୁଖ୍ୟ ମାୟାବତୀଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଘୋଷିତ କରାଯାଇଥିଲା। ମାୟାବତୀ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ ତୀବ୍ର ହୋଇଛି। ଆକାଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କୁ ଏହି ପଦରୁ ହଟାଇବା ପରେ ବିଏସପି ନେତାମାନେ ଇସ୍ତଫା ଦେବାରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି | ଆମେଠିରୁ ବିଏସପି ନେତା ରାମ ଲଖନ ଶୁକ୍ଲା ଏବଂ ରାଜୀବ ଶୁକ୍ଲାଙ୍କ ସମେତ ଆମେଥୀଙ୍କ ବହୁ ନେତା ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱସ୍ତ କର୍ମୀମାନଙ୍କୁ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗରେ ନେତାମାନେ ବିଏସପିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମସ୍ତ ନେତା ଆକାଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଥିଲେ । ଉଲ୍ଲେଖ ଥାଉ କି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସୀତାପୁରରେ ଏକ ରାଲିରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ ଆକାଶ ଆନନ୍ଦ କହିଥିଲେ ଯେ ବିଜେପି ସରକାର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସରକାର ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଜୋତା ମାରିବା ଉଚିତ୍। ଏହି ବିବାଦୀୟ ବିବୃତ୍ତି ପରେ ଆକାଶ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ତିନି ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା।

ଏହା ପରେ ମାୟାବତୀ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ ପୁତୁରାଙ୍କ ରାଲି ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲେ | ଆକାଶଙ୍କ ଏହି ବୟାନକୁ ନେଇ ମାୟାବତୀ ଖପ୍ପା ହୋଇପଡିଥିଲେ | ପରେ ମାୟାବତୀ ଆକାଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ତଥା ଜାତୀୟ ସଂଯୋଜକ ଭାବରେ ହଟାଇ ଦେଇଥିଲେ । ମାୟାବତୀ ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଥିଲେ , ବିଏସପି ଏମିତି ଏକ ଦଳ ଯାହା ବାବା ସାହେବ ଡକ୍ଟର ଭୀମରାଓ ଆମ୍ବେଦକରଙ୍କ ଆତ୍ମ ସମ୍ମାନ, ସ୍ୱାଭିମାନ ଏବଂ ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପ୍ରତିଜ୍ଞାବଦ୍ଧ | ଏହି ଦଳ ପାଇଁ କାନସିରାମ ଏବଂ ମୁଁ ନିଜର ସମସ୍ତ ଜୀବନ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଛି | ଦଳର ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ପଦୋନ୍ନତି ଦେବା ସହିତ ଆକାଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ସଂଯୋଜକ ତଥା ତାଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଭାବରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦଳର ଏହି ବୃହତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ୱାର୍ଥରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିପକ୍ୱତା ହାସଲ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଏହି ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦାୟିତ୍ୱରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର