ଉଡାଣ ବିଳମ୍ବ ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଗିଫ୍ଟ ଭାଉଚର ଦେଲା ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୨୦୦ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ସହ ଉଡାଣ ବିଳମ୍ବ ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଗିଫ୍ଟ ଭାଉଚର ଦେଲା ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ | ବାସ୍ତବରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ବିମାନ(ଏଆଇ ୧୮୩) ୩୦ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବରେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ସାନ ଫ୍ରାନ୍ସିସ୍କୋ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲା | ଏହି କାରଣରୁ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ କଡା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରି ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ଡିଜିସିଏ) ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଏକ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଜର ଭୁଲକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ବିମାନରେ ଥିବା ୨୦୦ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିଛି। ଏହା ସହିତ ବିମାନ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଏକ ବିଶେଷ ଉପହାର ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ବିମାନ ମେ ୩୦ରେ ୩୦ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବରେ ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଆମେରିକାର ସାନଫ୍ରାନ୍ସିସ୍କୋ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲା | ୩୦ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ ହେତୁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା |

ଏହା ସହିତ ବିମାନରେ ବୈଷୟିକ ତ୍ରୁଟି ଏବଂ ଖରାପ ଏସି ଯୋଗୁଁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବିମାନ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିଛି । ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ କ୍ଲାସ୍ ଗୋରେଶ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବିମାନରେ ଅତ୍ୟଧିକ ବିଳମ୍ବ ହେତୁ କ୍ଷମା କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ବିମାନରେ ସେଦିନ ଯାତ୍ରା କରିଥିବା ସମସ୍ତ ୨୦୦ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ୩୫୦ ଡଲାର ଅର୍ଥାତ୍ ପ୍ରାୟ ୨୯୦୦୦ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଟ୍ରାଭେଲ୍ ଭାଉଚର ପ୍ରଦାନ କରିଛି | ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଯାତ୍ରା ଭାଉଚରକୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ କିମ୍ବା ଭାଉଚରର ମୂଲ୍ୟ ସହିତ ନଗଦ ଟଙ୍କା ନେବାକୁ ବିକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର