ଭୋକିଲା ପେଟରେ ଶସ୍ତା ଇଣ୍ଟରନେଟରୁ କି ଲାଭ ମିଳିବ, ମୋଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ ଅଖିଳେଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଶସ୍ତା ଇଣ୍ଟରନେଟ ତଥ୍ୟକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରି ରହିଛନ୍ତି। ଶସ୍ତା ଇଣ୍ଟରନେଟ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିକୁ ନେଇ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି। ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା କେବଳ ଇଣ୍ଟରନେଟ ଡାଟାକୁ ନେଇ ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ | ବିଦେଶ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିବା ମୋଦୀଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ କେବଳ ଇଣ୍ଟରନେଟ ଡାଟା ପେଟକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ କରେ ନାହିଁ।


ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପେଟ୍ରୋଲ, ତେଲ, ଚାଉଳ, ଅଟା ଭଳି ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ କରାଯିବା ଉଚିତ। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ଶସ୍ତା ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ, ଗ୍ୟାସ , ଡାଲି, ଚାଉଳ, ତେଲ, ଅଟା ମଧ୍ୟ ଶସ୍ତା ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି | କେବଳ ଇଣ୍ଟରନେଟ ଡାଟା ଶସ୍ତା ହେଲେ ହେବ ନାହିଁ |

କାରଣ ଡାଟା ପେଟକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ କରେ ନାହିଁ। “ସେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଟୁଇଟରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ପେଟ ଭୋକିଲା ଅଛି, ତେବେ ଡାଟା କଣ କରିବ। ବାସ୍ତବରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ବର୍ଲିନରେ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ କହିଥିଲେ ଯେ ଭାରତରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସଂଯୋଗ ବହୁତ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଚାଲିଛି | ଅନ୍ୟ ଦେଶ ଅପେକ୍ଷା ଭାରତରେ ଶସ୍ତାରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ ମିଳିପାରୁଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶ ବଦଳି ଯାଇଛି |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର