ଏସବୁ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ଅଖିଳେଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ତଥା କନୌଜରୁ ସାଂସଦ ଥିବା ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଆଜି ବିଜେପି ସରକାର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଏସପି ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି, “ଯେଉଁମାନେ (ବିଜେପି) କହିଥିଲେ ଯେ ଆମେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଏକ ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ନିର୍ମାଣ କରିବୁ, ଆମେ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଦେଖିପାରୁଛୁ, ସବୁଆଡେ ଜଳାଶୟ ଏବଂ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ରହିଛି। ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚୀନ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାର କିଛି କୁହନ୍ତି ନାହିଁ, ଖବରକାଗଜରେ ପଢିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ବହୁ ପରିମାଣରେ ଭାରତର ଜମିକୁ ଚୀନ କବଜା କରିସାରିଲାଣି | ଆମର ସୀମାର ସୁରକ୍ଷା ବିପଦରେ ଅଛି। ଅଧିକାଂଶ ଜମି ମାଫିଆ ହେଉଛନ୍ତି ବିଜେପିର ଲୋକ।

ସେହିପରି ଆରଏସଏସର ପୁସ୍ତକ ଉପରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଆମକୁ ସେହି ପୁସ୍ତକ ପଠାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ପୋଡି ଦେବୁ। ଏସପି ସାଂସଦ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି, “ସେମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ସଂରକ୍ଷଣ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁ ନ ଥିବାରୁ ଏହା ଘଟୁଛି। ସେମାନେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେମାନେ ସଂରକ୍ଷଣ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ପିଡିଏ ପରିବାର ଚାକିରି ପାଇବେ।” ଏହା ସହିତ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହାଥ୍ରାସରେ ଘଟିଥିବା ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନର ବିଫଳତା। ବେକାରୀ ଏବେ ବି ଦେଶରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ରହିଛି ଏବଂ ଚାକିରି ଖୋଜିବାରେ ଯୁବକମାନେ ବୁଲୁଛନ୍ତି | ଋଷ ସହ ଭାରତର ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି, ଆଉ ସେମାନେ ପୁରୁଣା ମୂଲ୍ୟରେ ଶସ୍ତାରେ ତେଲ ଦେଉଛି, ତଥାପି ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମହଙ୍ଗା ରହିଛି |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର