୯ ଆତ୍ମଘାତୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ମହିଳା

0

କଲମ୍ବୋ: ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ୍‌ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୯ ଜଣ ଆତ୍ମଘାତୀ ମାନବବୋମା ସଂଶ୍ଲିଷ୍ଟ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଉକ୍ତ ୯ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ମହିଳା ଥିବା ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରୁୱାନ ବିଜେବର୍ଦେନେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ନେସ୍‌ନାଲ ତୋହିତ ଜମାତ୍ (ଏନ୍‌ଟିଜେ)ରୁ ଅଲଗା ହୋଇଥିବା ଏକ ଛୋଟିଆ ଦଳ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ରଚିଛି। ଏନ୍‌ଟିଜେରେ ମତାନ୍ତର ଲାଗିରହିଥିଲା ଏବଂ ଦଳରେ ବିଭାଜନ ପରେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି।ତେବେ ଉକ୍ତ ଆତ୍ମଘାତୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ମହିଳା ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଉକ୍ତ ମହିଳା ଜଣକ ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ନିହତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣକ ସ୍ତ୍ରୀ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଅଧିକାଂଶ ଆତ୍ମଘାତୀ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ଓ ଉଚ୍ଚ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ। ସେମାନଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଭଲ ଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଡିଗ୍ରିଧାରୀ। ସେମାନଙ୍କ ମଧରୁ ଜଣେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପାଠ ପଢିବା ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଫେରିଥିବା ପ୍ରକାଶ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.