ଜେଲରେ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଅତିଶି ଓ ରାଘବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ଅତିଶି ଏବଂ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (ଆପ) ନେତା ରାଘବ ଚଢା ଗୁରୁବାର ତିହାର ଜେଲରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ଅତିଶି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜଳ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଜଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅତିଶି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରବଳ ଉତ୍ତାପ ମଧ୍ୟରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ତାଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଓ ଜଳର ପରିସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ପଚାରିଥିଲେ। ଏହି ବୈଠକ ତିହାର ଜେଲର ପରିଦର୍ଶକ କୋଠରୀରେ ହୋଇଥିଲା । ବୈଠକ ପୂର୍ବରୁ ଅତିଶି କହିଥିଲେ ଯେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଜଳ ଅଭାବ ବଢୁଛି । ବିଜେପି ରାଜନୀତି କରୁଛି। ଆମକୁ ବୁଝିବାକୁ ହେବ ଯେ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ଯାହା ବି ଜଳ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି ତାହା ଯମୁନାରୁ ଆସିଥାଏ ।

ୱାଜିରାବାଦ ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ ଆସୁଥିବା ପାଣି ମୁନାକ କେନାଲରୁ ଆସିଥାଏ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଯଦି ହରିୟାଣା ପାଣି ନ ଛାଡେ ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀର ସମସ୍ତ ଜଳ ବିଶୋଧନାଗାର କାମ କରିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ | ଉଲ୍ଲେଖ ଥାଉ କି ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୧ ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏକ୍ସାଇଜ୍ ପଲିସି ମାମଲାରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଏହା ପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ମେ ୧୦ ରେ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ୨୧ ଦିନର ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ଜାମିନ ପରେ କେଜ୍ରିୱାଲ ଜୁନ୍ ୨ରେ ତିହାର ଜେଲରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ଅତିଶିଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭଗବନ୍ତ ମାନ ବୁଧବାର ଦିନ ତିହାର ଜେଲରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (ଆପ) ମୁଖ୍ୟ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ଉଭୟ ନେତା ନିକଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର