ଅଯୋଧ୍ୟା ରାୟ ପରେ ମୁସ୍‌ଲିମ୍‌ ପକ୍ଷରେ ଫାଟ, ମୁସ୍‌ଲିମ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ଚାଲିଥିବା ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେଲେନି ଅନେକ ନେତା

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ: ଅଯୋଧ୍ୟା ମାମଲାକୁ ନେଇ ମୁସଲିମ୍‌ ପକ୍ଷରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲାଣି ଫାଟ। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ଅଯୋଧ୍ୟା ରାୟ ଆସିବାର ସପ୍ତାହକ ପରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ବିରୋଧ। ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତଙ୍କ ରାୟ ବିରୋଧରେ ମୁସଲିମ୍‌ ପକ୍ଷ ପୁନଃବିଚାର ଯାଚିକା ଆବେଦନ କରିବା ନେଇ ନିଷ୍ପତି ନେବାକୁ ବାହାରିବା ସମୟରେ ମୁସଲିମ୍‌ ପକ୍ଷର ବିଭିନ୍ନ ନେତା ଏଥିରେ ସହମତ ହୋଇନାହାନ୍ତି। ଇକବାଲ୍‌ ଅନସାରୀ, ମାମଲାର ଅନ୍ୟତମ ପକ୍ଷ ଫିରିଙ୍ଗି ମାହାଲି ମୁସଲିମ୍‌ କ୍ଲର୍କ ଏହାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।
ଏନେଇ ଦିଲ୍ଲୀରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବୈଠକକୁ ଆଜି ଲଖନୌରେ ମୁସିଲିମ୍‌ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ କରାଯାଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା କିଛି ନେତା ବୈଠକରୁ ଉଠି ଚାଲି ଯାଇଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ଆସିଛି। ତେବେ ଏନେଇ ମୁସଲିମ୍‌ ପର୍ସନାଲ ଲ ବୋର୍ଡ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ସେଭଳି କିଛି ହୋଇନି। ବୈଠକର ସ୍ଥାନକୁ ନେଇ ସମସ୍ୟା ରହିଛି। ଚୂଡାନ୍ତ ନିଷ୍ପତି ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ସାଂବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ଜରିଆରେ ଜଣାଇ ଦିଆଯିବ। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରାୟରେ ସାରା ଦେଶ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିବା ବେଳେ କିଛି ହୀନ ଚକ୍ରାନ୍ତକାରୀ ନେତା ଏହାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି କରିବାକୁ ଏପରି ଅପଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ମୁସଲିମ୍‌ ନେତା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.