ରାମ ମନ୍ଦିରରୁ ଗଳୁଛି ପାଣି: ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ବି ନାହିଁ ସୁବିଧା

ଅଯୋଧ୍ୟା: ରାମ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଣ ପତିଷ୍ଠାକୁ ବର୍ଷେ ନପୂରୁଣୁ ବର୍ଷା ହେଲେ ମନ୍ଦିର ଭିତରେ ପାଣି ପଡୁଛି। ମନ୍ଦିରର ପୂରୋହିତ ଏ ସଂପର୍କରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ‌ରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟ ପୁରୋହିତ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଦାସ ସୋମବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଥିବା ରାମ ମନ୍ଦିରରେ ଥିବା ପବିତ୍ର ମନ୍ଦିରର ଛାତରୁ ଜଳ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ବୋଲି।

ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣରେ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗ କରି ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି କି ଶନିବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ବର୍ଷା ହେବା ପରେ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ବର୍ଷା ଜଳ ଜମି ଯାଇଥିଲା। ଏପରିକି ବର୍ଷା ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ। ସେ ଏବେ ଆବଶ୍ୟକ ସଂଶୋଧନ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ମନ୍ଦିର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ଛାତରୁ ପାଣି ଲିକ୍ ହେବାର ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଯିବା ପରେ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀପେନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚି ଛାତର ମରାମତି କରିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଜଳପ୍ରବାହ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଶନିବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ପ୍ରଥମ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ମନ୍ଦିରର ପବିତ୍ର ମନ୍ଦିରର ଛାତରୁ ପାଣି ଲିକ୍ ହୋଇଥିବା ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଦାସ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି। ପୁରୋହିତ ଯେଉଁଠାରେ ରାମ ଲାଲାଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ସମ୍ମୁଖରେ ବସନ୍ତି ଏବଂ ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକମାନେ ଭିଆଇପି ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଆସନ୍ତି ସେହି ସ୍ଥାନରୁ ସିଧାସଳଖ ଛାତରୁ ବର୍ଷା ଜଳ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର