ବିହାର ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ପଡୋଶୀ ରାଜ୍ୟରେ ମାଗଣାରେ ମିଳୁଛି ‘ବିହାରୀ ପାନ’

ବାରଣାସୀ: ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଭାବ ଏବେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବାରାଣାସୀ ସହରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ବାରାଣାସୀରେ, ବିହାରର ଲୋକଙ୍କୁ ବନାରସୀ ପାନ ସହିତ ଦୋକାନରେ ବିହାରୀ ପାନ ଖାଇବାକୁ ଦିଆଯାଉଛି, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଭୋଟର ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇପାରିବେ ଏବଂ ଭୋଟଦାନକୁ ନେଇ ସଚେତନ ହୋଇପାରିବେ। ପ୍ରକୃତରେ, ବିହାରରୁ ବାରାଣାସୀକୁ ଆସୁଥିବା ବିହାରୀ ଭୋଟରଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ପାନକୁ ମାଗଣାରେ ଖାଇବାକୁ ଦିଆଯାଉଛି |

ଶିକ୍ଷା, ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦିନ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ବିହାରରୁ ବାରାଣାସୀକୁ ଆସନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିହାରର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ବାରାଣାସୀରେ ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ ରୁହନ୍ତି | ଏହି ଲୋକମାନେ ବିହାରୀ ପାନ ଖାଉଥିବା ଦୋକାନୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୋଇ ପାନକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି | ତେବେ ଏହି ମାଗଣା ପାନ ଦେଉଛନ୍ତି ପବନ ଚୌରାସିଆ ନାମକ ପାନ ଦୋକାନୀ |

photo-aajtak

ତାଙ୍କ କହିବା କଥା ଯେ ପ୍ରତିଦିନ ବିହାରରୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ବାରାଣାସୀକୁ ଆସନ୍ତି ଏବଂ ଏଠାରେ ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ରୁହନ୍ତି | ସେହି ଭୋଟରମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବିହାରୀ ପାନକୁ ମାଗଣାରେ ଖାଇବାକୁ ଦିଆଯାଉଛି | ସେହିପରି ଏହି ଦୋକାନକୁ ପାନ ଖାଇବାକୁ ଆସିଥିବା ବିହାରର ହାଜିପୁର ବିଧାନସଭାର ପ୍ରଦୀପ ପଟେଲ ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନିଜେ କେବଳ ଭୋଟ୍ ଦେବା ପାଇଁ ବିହାର ଯିବେ ନାହିଁ ବରଂ ଅନ୍ୟ ଭୋଟରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସଚେତନ କରାଇବେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.