ବିରୋଧୀ ବିଧାୟକଙ୍କୁ କିଣିିବା ପାଇଁ ବିଜେପି ବାଲା ଟଙ୍କାବ୍ୟାଗ ଧରି ବୁଲୁଛନ୍ତି: ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବାଘେଲ

ରାୟପୁର: ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୂପେଶ ବାଘେଲ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି)କୁ ସମାଲୋଚନା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ବରଦାସ୍ତ କରିପାରୁ ନାହିଁ; ତେଣୁ ସେମାନେ ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ବ୍ୟାଗ୍‌ ଧରି ବିରୋଧୀ ଦଳର ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ କିଣିବା ପାଇଁ ବୁଲୁଛନ୍ତି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବାଘେଲ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ଅନ୍ୟ ଦଳର ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ଛଡ଼ାଇ ନେବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ କୌଶଳ ବ୍ୟବହାର କରୁଛି ଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ ଏକ ନିର୍ବାଚିତ ସରକାରକୁ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ବିଜେପି ବିରୋଧୀ ଦଳଗୁଡ଼ିକୁ ସହ୍ୟ କରିପାରୁ ନାହିଁ। ସେଥିପାଇଁ ସେମାନେ (ବିଜେପି) ବିଭିନ୍ନ କୌଶଳର ଆଶ୍ରୟ ନେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ବିରୋଧୀ ନେତାମାନଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କିମ୍ବା କିଣିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ଶକ୍ତି ଏବଂ ଅର୍ଥ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ଏକ ବ୍ୟାଗ୍‌ ଧରି ବୁଲୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ବିଜେପି ସରକାର ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଏବଂ ଆୟକର ବିଭାଗ ପରି ଜାତୀୟ ଏଜେନ୍‌ସିକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କିମ୍ବା କିଣିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛି। ଯେପରି ସେମାନେ ପୂର୍ବରୁ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ସେମାନେ ଇଡି ଏବଂ ଆଇଟି ବିଭାଗ ନାମରେ ନେତାମାନଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ସେମାନେ (ବିଜେପି) କେବଳ ଭାବପ୍ରବଣ ଭାବରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଶୋଷଣ କରନ୍ତି।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୩୦ରେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେମନ୍ତ ସୋରେନଙ୍କୁ ବିଧାୟକ ଭାବେ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି ଖବରକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ଅନିଶ୍ଚିତତା ମଧ୍ୟରେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡରେ ଶାସକ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ୩୧ଜଣ ବିଧାୟକ ଏବଂ ମନ୍ତ୍ରୀ ଛତିଶଗଡ଼ର ରାଜଧାନୀ ରାୟପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ବିଧାୟକମାନେ ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ଏକାଠି ରଖିବା ପାଇଁ ରାୟପୁର ଆସିଥିଲେ। ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡରେ ଶାସକ ମିଳିତ ମଞ୍ଚରେ ଜେଏମଏମ, କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଆରଜେଡି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ରହିଛନ୍ତି। ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଯେଉଁମାନେ ରାୟପୁର ଯାଇଥିଲେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାରି ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଜେଏମଏମର ୧୮ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମେତ କଂଗ୍ରେସର ୧୩ ଜଣ ବିଧାୟକ ଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର