ରାମପୁରରେ ଫୁଟିଲା ପଦ୍ମ: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ହାତରୁ ଆସନ ଛଡାଇଆଣିଲା ବିଜେପି

ଆଜମଗଡରେ ବିଜୟ ଆଡକୁ ଅଗ୍ରସର ହେଉଛି ବିଜେପି

ଲଖନଉ: ସପା ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ରାମପୁର ଭଳି ହାଇପ୍ରୋଫାଇଲ ଆସନ ଜିତିଯାଇଛି ବିଜେପି | ବାସ୍ତବରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ରାମପୁର ଓ ଆଜମଗଡ଼ ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଉପନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ବାଜିମାତ କରିଛି | ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ରାମପୁର ଆସନରେ ଉପ-ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘନଶ୍ୟାମ ଲୋଧି ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ଘନଶ୍ୟାମ ଲୋଧି ୪୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଭୋଟରେ ଜିତିଯାଇଛନ୍ତି | ସେ ନିଜ ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀ ସପାର ଅସୀମ ରାଜାଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି | ଆଜି ସକାଳ ୮ଟାରୁ ଭୋଟ୍ ଗଣନା ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ ଆସିଥିବା ଟ୍ରେଣ୍ଡରେ, ବେଳେବେଳେ ଏସପି ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ବିଜେପି ଆଗରେ ଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଲୋଧି ହିଁ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି | ଅନ୍ୟପଟେ ଆଜମଗଡ଼ରେ ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ଏକ ବଡ଼ ବିଜୟ ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି | ଅଦ୍ୟାବଧି ବିଜେପିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦୀନେଶ ଲାଲ ନିରହୁଆ ୧୦ ହଜାର ଭୋଟରେ ଆଗୁଆ ଅଛନ୍ତି | ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ନିରହୁଆ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୩ ହଜାର ଭୋଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ସପା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୩ ହଜାର ଭୋଟ ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ବିଏସପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଗୁଡ଼ୁ ଜମାଲି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨ଲକ୍ଷ ୫୨ ହଜାର ଭୋଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଥାଉ କି ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଏସପି ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଆଜମଗଡ ଆସନରେ ଜିତିଥିବାବେଳେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୨୦୨୨ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଆଜମ ଖାନ ରାମପୁରରୁ ଏବଂ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ମେନପୁରୀର କରହଲ ଆସନରୁ ଜିତିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଏହି ଦୁଇ ନେତା ଲୋକସଭା ସଦସ୍ୟତାରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ଏହି ଦୁଇଟି ସିଟ୍ ଖାଲି ପଡିଥିଲା ​​| ତେବେ ଏଥର ହେଉଥିବା ଉପନିର୍ବାଚନରେ ଏଥର ବିଜେପି ଆଜମଗଡରୁ ଭୋଜପୁରୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ଦୀନେଶ ଲାଲ ଯାଦବ ଓରଫ ନିରହୁଆଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲା | ୨୦୧୯ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ନିରହୁଆ ଏସପି ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିଲେ ବି ନିର୍ବାଚନରେ ହାରିଯାଇଥିଲେ |

ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିବାବେଳେ ବିଏସପି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା ବ୍ୟବସାୟୀ ଶାହା ଆଲାମଙ୍କୁ ଏଠାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ ବିଜେପି ରାମପୁରରୁ ଘନଶ୍ୟାମ ଲୋଧିଙ୍କୁ ଏଠାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲାବେଳେ ବିଏସପି ଏଠାରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଇନାହିଁ | ସେହିପରି ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ରାମପୁରରୁ ଆଜମ ଖାନଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଅସୀମ ରାଜାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲା |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର