ବ୍ରିଟିଶମାନେ ଚାଲିଗଲେ, କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସକୁ ଛାଡ଼ିଗଲେ: ଗର୍ଜିଲେ ମୋହନ ଯାଦବ

ମୁମ୍ବାଇ: ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି, ବ୍ରିଟିଶମାନେ ଭାରତ ଛାଡି ଚାଲିଗଲେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଛାଡିଗଲେ।କଂଗ୍ରେସ ବିଭାଜନ ସୃଷ୍ଟିକାରୀ ରାଜନୀତି କରୁଛି। ଗତକାଲି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଥିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ପିତାଙ୍କ ସହ ଭାରତ ଆସିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଏଠାରେ କୌଣସି କାମ କରାଯାଇ ନଥିଲା। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ପୁରା ପରିବାର ଏଠାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସ ନିଜେ ୧୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଥର ସମ୍ବିଧାନରେ ସଂଶୋଧନ କରିଛି ଏବଂ ଆଜି ସେମାନେ ସମ୍ବିଧାନ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ମୋହନ କହିଛନ୍ତି ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ ଯେଉଁସବୁ ବିକାଶମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି ସେଥିପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଦୁଃଖ ଅନୁଭବ କରୁଛି।

ସେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ, କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। କେଜ୍ରିୱାଲ ଜେଲ ଯିବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସିଏମ ମୋହନ ଯାଦବ କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କହିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜେଲରେ ରଖିବାର ରେକର୍ଡ ରହିଛି, ଅପରପକ୍ଷେ ସେମାନେ ଚୋରମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ରଖିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସର ଇସ୍ତାହାରକୁ ନେଇ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ସମୟରେ ସେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କୁ ନେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ତାଙ୍କ ଦଳର ନାମ ପାଇଁ ହାଇକୋର୍ଟ ଯାଇଥିଲେ। ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ଏବେ ଏପରି କଥା କହୁଥିବାରୁ ସେ ଦୁଃଖିତ। ସେ ଉଜ୍ବଲ ନିକାମଙ୍କ ବିଷୟରେ ଯାହା କହିଥିଲେ ସେଥିପାଇଁ ସେ ବୁଡ଼ି ମରିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ମୋହନ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ଯାଦବ ସମ୍ପ୍ରତି ବିଜେପି ଦଳ ପାଇଁ ଜୋରଦାର ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି। ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ସିଏମ ମୋହନ ଯାଦବ ଶନିବାର ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏଠାରେ ସେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର