ବାପାଙ୍କୁ ଆଇସିୟୁରେ ଛାଡି ପାଟନା ଆସିପାରିବି ନାହିଁ: ଚିରାଗ ପାଶୱାନ

ପାଟନା:ଆଗାମୀ ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଟିକେଟ ପାଇବାକୁ କସରତ କରୁଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଲୋକ ଜନଶକ୍ତି ପାର୍ଟି (ଏଲଜେପି) ମୁଖ୍ୟ ଚିରାଗ ପାସୱାନ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଆଶାୟୀଙ୍କୁ ଏକ ଖୋଲା ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ସେହି ନେତା ତଥା କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ ଚିରାଗ ପାସୱାନ୍ ଏହି ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ଚିରାଗ ପାସୱାନ୍ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ବିହାରରେ ଗଠବନ୍ଧନଙ୍କ ସହ ସିଟ୍ ବାଣ୍ଟିବା କିମ୍ବା ସମନ୍ୱୟ ବିଷୟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଆଲୋଚନା ହୋଇନାହିଁ।

ଚିରାଗ ପାସୱାନ ଚିଠିରେ ତାଙ୍କ ପିତା ରାମ ବିଳାସ ପାସୱାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଚିରାଗ ପାସୱାନ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ବାପା (ରାମ ବିଳାସ ପାସୱାନ) ନିୟମିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। କରୋନା ଅବଧି ସମୟରେ, ଲୋକଙ୍କୁ ଯେଭଳି ଖାଉଟି ସାମଗ୍ରୀ ମିଳିବାରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହୁଏ ନାହିଁ, ସେଥିପାଇଁ ବାପା ରୁଟିନ୍ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଯାଞ୍ଚରୁ ଦୂରେଇ ରହିଲେ |

ତେଣୁ ସେ ଟିକେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ସେ ଗତ ତିନି ସପ୍ତାହ ଧରି ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ପୁଅ ଭାବରେ ମୁଁ ବାପାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଦେଖିବା ପରେ ବିଚଳିତ ହୋଇପଡିଛି । ବାପା ମୋତେ ଅନେକ ଥର ପାଟନା ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପୁଅ ହୋଇ, ବାପାଙ୍କୁ ଆଇସିୟୁରେ ଛାଡି ପାଟନା ଯିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ଆଜି ଯେତେବେଳେ ସେ ମୋତେ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି, ମୁଁ ତାଙ୍କ ସହିତ ରହିବା ଉଚିତ୍ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.