ଲଢେଇ କରି ଥଣ୍ଡାପାନୀୟ ଲୁଟିନେଲେ ପାକିସ୍ତାନବାସୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପାକିସ୍ତାନରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ବିଶେଷ କରି ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀରେ ସେଠାକାର ଲୋକମାନେ ଦରବୃଦ୍ଧିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା କାହାକୁ ଅଛପା ନାହିଁ। କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଦେଶରେ ଅଟାକୁ ନେଇ ଝଗଡା ହେଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ବାସ୍ତବରେ, ପାକିସ୍ତାନର ଫୈସଲାବାଦରେ ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟ ଭର୍ତ୍ତି ଏକ ଟ୍ରକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ନିକଟରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥଣ୍ଡାପାନୀୟ ନେବାକୁ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହୋଇଥିଲା | ଲୋକମାନେ ନିଜ ଘରୁ ଦୌଡ଼ି ଆସିବା ସହ ଯିଏ ଯେତେ ପାରିଲା ଥଣ୍ଡାପାନୀୟ ବୋହିନେଇଥିଲେ | ଥଣ୍ଡାପାନୀୟ ଚୋରି କରିବା ପାଇଁ ସେମାନେ ପରସ୍ପର ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ କଲେ |

ଏହି ମାମଲା ଫୈସଲାବାଦର ଘଟଣା | ରାସ୍ତାରେ ଥଣ୍ଡାପାନୀୟ ଦେଖି ଦାରିଦ୍ର୍ୟରେ ପୀଡିତ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ଖୁସିରେ ଆତ୍ମବିଭୋର ହୋଇପଡିଥିଲେ । ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଭିଡିଓରେ ମହିଳାମାନେ ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟ ଲୁଟ କରୁଥିବା ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଉତ୍ତେଜିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଖି ଟ୍ରକର ଡ୍ରାଇଭର ଦୌଡ଼ି ପଳାଇଥିଲେ। ଆଜିକାଲି ପାକିସ୍ତାନ ଭୟଙ୍କର ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଦରବୃଦ୍ଧି ଲୋକଙ୍କ ଅବସ୍ଥାକୁ ଆହୁରି ସଙ୍ଗୀନ କରିଦେଇଛି । କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ପାକିସ୍ତାନରେ ଦୁଗ୍ଧର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା ୧୦ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି | ସେବେଠାରୁ ପାକିସ୍ତାନର ଲୋକମାନେ ଲିଟର ପିଛା ୨୧୦ ଟଙ୍କା ଦେଇ କ୍ଷୀର କିଣୁଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନରେ କେବଳ କ୍ଷୀରର ମୂଲ୍ୟ ନୁହେଁ, ଅଟା, ଚାଉଳ, ଡାଲି, କଦଳୀ ଏବଂ ଆପଲର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହୋଇଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର