ମେଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ଆପକୁ ଘେରିଲା କଂଗ୍ରେସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ବଢୁଥିବା ଜଳସଂକଟକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ଉଦ୍ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିର୍ବାଚିତ ସରକାରମାନେ ରାଜନୀତି କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବା ଉଚିତ। ପ୍ରବଳ ଉତ୍ତାପରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଲୋକମାନେ ପାଣି ପାଉ ନ ଥିବାରୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଲୋକମାନେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗୁଛନ୍ତି। ପାନୀୟ ଜଳ ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡୁଛି ବୋଲି ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି |

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜଳ ସଙ୍କଟକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବା ଉଚିତ୍। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସର ହିମାଚଳ ସରକାର ଦିଲ୍ଲୀ ପାଇଁ ପାଣି ଛାଡିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ, କିନ୍ତୁ ପାରସ୍ପରିକ ରାଜନୀତି କାରଣରୁ ବିଜେପିର ହରିୟାଣା ସରକାର ଦିଲ୍ଲୀବାସୀଙ୍କୁ ପାଣି ଆସିବାକୁ ଦେଉନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ସରକାରଙ୍କ ପାଣି କିପରି ଦିଲ୍ଲୀରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀର ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ସରକାର ତୁରନ୍ତ ଦିଲ୍ଲୀର ଲୋକଙ୍କୁ ଜଳ ସଙ୍କଟରୁ ମୁକ୍ତି ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ନାହାଁନ୍ତି କାହିଁକି? ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନରେ ଥିବା ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିକୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଲୋକମାନେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ଦେଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଜଳ ସଙ୍କଟକୁ ମୁକାବିଲା କରିବା ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରାଥମିକ ଦାୟିତ୍ୱ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର