ମୋଦୀଙ୍କ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ୪ଟି ରାଜ୍ୟ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସର କଡା ଆକ୍ରମଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ଚାରିଟି ରାଜ୍ୟ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ କଡା ସମାଲୋଚନା କରିଛି। କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଜୟରାମ ରମେଶ ଆଜି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିରୋଧୀ ଦଳର ‘ଭାରତ ଯୋଡ ଯାତ୍ରା’ର ପ୍ରଭାବ ଅନୁଭବ ହୋଇସାରିଛି। ଏହା ସହ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ତାମିଲନାଡୁ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ତେଲେଙ୍ଗାନା ଗସ୍ତକୁ ନେଇ କଡା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି | କଂଗ୍ରେସ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଜୟରାମ ରମେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ କନ୍ୟାକୁମାରୀରୁ କଶ୍ମୀର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ‘ଭାରତ ଯୋଡ ଯାତ୍ରା’ର ପ୍ରଭାବ ଅନୁଭବ ହୋଇସାରିଛି। ସୂଚନା ଥାଉ କି ଯେ ଶୁକ୍ରବାର ଠାରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ରାଜ୍ୟ କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ତାମିଲନାଡୁ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ତେଲେଙ୍ଗାନାକୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି।

ଏହି ସମୟରେ ସେ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହେବେ | କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଜୟରାମ ରମେଶ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ରାଜ୍ୟ ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରୁ ‘ଭାରତ ଯୋଡ ଯାତ୍ରା’ ଅତିକ୍ରମ କରିସାରିଛି । ଯଦିଓ ମୋଦୀଙ୍କ କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଓ ବଡ ଫଟୋ ଉଠାଇବାକୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ କିନ୍ତୁ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଚାଲିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବା ଦ୍ୱାରା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିବା ସମ୍ପର୍କ ସହ ତୁଳନା କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ |


ସୂଚନା ଥାଉ କି କଂଗ୍ରେସର ଭାରତ ଯୋଡ ଯାତ୍ରା ତାମିଲନାଡୁର କନ୍ୟାକୁମାରୀରୁ ୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ତାମିଲନାଡୁ ପରେ ଏହି ପଦଯାତ୍ରା କେରଳ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ତେଲେଙ୍ଗାନା ଦେଇ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଏହି ଯାତ୍ରା ୧୫ଟି ବିଧାନସଭା ଏବଂ ୬ଟି ସଂସଦୀୟ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଦେଇ ଗତି କରିବ। ଏହି ସମୟରେ ୩୮୨ କିଲୋମିଟର ଦୂରତା ଅତିକ୍ରମ କରିବ | ଏହି ଯାତ୍ରା ନଭେମ୍ବର ୨୦ରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର