କରୋନା ପଜିଟିଭ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ତୁଲାଇବ ଏହି ଦେଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଭୂତାଣୁ ବିପଦ ହେତୁ ଅନେକ ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ୍ ଜାରି ରହିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତ ଦେଶର ଅର୍ଥନୀତି ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଉଛି, ଯାହାକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଧାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି। ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ, ଅନେକ ଦେଶରେ ଯେଉଁଠାରେ ଲକଡାଉନ୍ ଧୀରେ ଧୀରେ ହଟାଯାଉଛି, ସେଠାରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଫର ଦିଆଯାଉଛି | ୟୁରୋପୀୟ ଦେଶ ସାଇପ୍ରସ୍ ଏହା ଆରମ୍ଭ କରିଛି | ପର୍ଯ୍ୟଟନ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ସାଇପ୍ରସ୍ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଫର ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି | ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ତାଙ୍କ ଦେଶରେ ଜଣେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ମିଳିଥାଏ, ତେବେ ସରକାର ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବେ।

photo-cyprus mail

ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଯାତ୍ରା, ହୋଟେଲ ବିଲ୍, ଔଷଧ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଦେୟ ବହନ କରାଯିବ । ସାଇପ୍ରସର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ସେମାନେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ନିଜ ଦେଶରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ନିରାପଦ ଅନୁଭବ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଭୟଭୀତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସାଇପ୍ରସର ମୋଟ ଅର୍ଥନୀତିର ୧୫ ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟଟନ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଆସିଥାଏ। ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ସାଇପ୍ରସ୍ ସରକାର ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ଦେଶରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁଙ୍କର କୌଣସି ନୂଆ ମାମଲା ହୋଇନାହିଁ। ପୂର୍ବରୁ ଦେଶରେ ୧୦୦୦ ରୁ କମ୍ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଲୋକ ଥିଲେ, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା |

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.