ଦିଲ୍ଲୀରେ ସ୍ବାଭାବିକ ହେଲା ମେଟ୍ରୋ ସେବା: ସକାଳ ୬ଟାରୁ ରାତି ୧୧ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁ ରୁଟରେ ଚାଲିବ ମେଟ୍ରୋ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜିଠାରୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଲାଇନରେ ମେଟ୍ରୋ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବା ସହିତ ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋ ନେଟୱାର୍କର ସମସ୍ତ ଲାଇନ ଏବେ ଖୋଲା କରିଦିଆଯାଇଛି। ଏବେ ପୂର୍ବ ଭଳି ମେଟ୍ରୋ ସେବା ସକାଳ ୬ଟାରୁ ରାତି ୧୧ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଲାଇନରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋ ରେଳ ନିଗମ (ଡିଏମଆରସି)ର ମୁଖ୍ୟ ମଙ୍ଗୁ ସିଂ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଭିଡ଼ ନ ଜମାଇ କୋଭିଡ ପ୍ରଟୋକଲ ପାଳନ କରି ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

indiatoday

ଶନିବାର ଠାରୁ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଲାଇନ ସେବା ପୁନଃ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହା ସହିତ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତ ମେଟ୍ରୋ ଲାଇନଗୁଡ଼ିକ ଦିନସାରା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ | ଏହାପୂର୍ବରୁ, ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରାପିଡ୍ ମେଟ୍ରୋ, ୟେଲୋ, ବ୍ଲୁ, ପିଙ୍କ, ରେଡ୍, ଭାୟୋଲେଟ ଏବଂ ଗ୍ରୀନ ଲାଇନରେ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମଜେଣ୍ଟା ଏବଂ ଗ୍ରେ ଲାଇନରେ ମେଟ୍ରୋ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତ ମେଟ୍ରୋ ସେବା ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏହି ସେବାଗୁଡିକ ସକାଳ ୬ଟାରୁ ରାତି ୧୧ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ |

एयरपोर्ट एक्सप्रेस लाइन पर मेट्रो सेवा फिर से शुरू (फाइल फोटो-PTI)
aajtak

ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତାରେ ଡିଏମଆରସି ମୁଖ୍ୟ ମଙ୍ଗୁ ସିଂ କହିଛନ୍ତି, ‘ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋର ସମସ୍ତ ସେବା ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି। କୋଭିଡ୍ ପୂର୍ବରୁ ଯେଉଁଭଳିଭାବେ ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋ ସେବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଥିଲା, ଏବେ ପୁଣି ଥରେ ଆମେ ସେହି ସେବା ଯୋଗାଇବୁ। ତେବେ ଲୋକେ କରୋନା କଟକଣା ପାଇଁ ଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ନିବେଦନ କରୁଛୁ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ୧୬୯ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋ ସୋମବାରଠାରୁ ୟେଲୋ ଲାଇନରେ ଗଡ଼ିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ମେଟ୍ରୋରେ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କେବଳ ୧୫ହଜାର ଲୋକ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ | ପରେ ବ୍ଲୁ ଲାଇନ୍, ଗ୍ରୀନ୍ ଲାଇନ୍ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ପ୍ରଥମେ ମେଟ୍ରୋ ଦୁଇଟି ସିଫ୍ଟରେ, ସକାଳେ ଚାରି ଘଣ୍ଟା ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଚାରି ଘଣ୍ଟା ଚାଲୁଥିଲା, ଯାହାକୁ ଏବେ ସ୍ବ‌ାଭାବିକ କରାଯାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.