୫ମାସ ପରେ ପରେ ବିଭିନ୍ନ ସହରରେ ଗଡ଼ିଲା ମେଟ୍ରୋ ଟ୍ରେନ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା କାରଣରୁ ୫ମାସ ହେଲା ବନ୍ଦ ଥିବା ମେଟ୍ରୋ ସେବା ପୁଣିଥରେ ଟ୍ରାକକୁ ଫେରିଛି। ଆଜି କରୋନା ପ୍ରୋଟୋକଲ ସହ ମେଟ୍ରୋ ସେବା ପୁଣିଥରେ ଦିଲ୍ଲୀ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ମେଟ୍ରୋ ଟ୍ରେନ କେବଳ ୟେଲୋ ଲାଇନରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ପର୍ପଲ ଲାଇନ ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇରେ ମଧ୍ୟ ମେ‌ଟ୍ରୋ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି | ଦିଲ୍ଲୀରେ ମେଟ୍ରୋ ସକାଳ ୭ଟାରେ ହୁଡା ସିଟି ସେଣ୍ଟରରୁ ସମୟପୁର ବାଦଲି ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଛି |

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଜିଠାରୁ ୪୯କିଲୋମିଟର ୟେଲୋ ଲାଇନରେ ମେଟ୍ରୋ ରେଳ ଚଳାଚଳ କରୁଛି। ଏହି ମାର୍ଗରେ ସମୁଦାୟ ୩୭ଟି ଷ୍ଟେସନ୍ ଅଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୨୦ଟି ଷ୍ଟେସନ୍ ଭୂତଳ ଥିବାବେଳେ ୧୭ଟି ଉଚ୍ଚତର | ଏହି ମାର୍ଗରେ ଥିବା ମେଟ୍ରୋ ରେଳ ସକାଳ ୭ରୁ ୧୧ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ୪ରୁ ୮ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ। ଦିନରେ ୪ଘଣ୍ଟା ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ୪ଘଣ୍ଟା ମେଟ୍ରୋ ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ କରିବ।

ସେହିଭଳି ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ସକାଳ ୭ରୁ ୧୧ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ୪ରୁ ୭.୩୦ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମେଟ୍ରୋ ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ କରିବ। ଚେନ୍ନାଇରେ ସକାଳ ୭ଟାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୮ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମେଟ୍ରୋ ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ କରିବ ବୋଲି ଜଣା ପଡ଼ିଛି।

दिल्ली मेट्रो फिर से शुरू (फाइल फोटो-PTI)
aajtak

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୨ରୁ ଅବଶିଷ୍ଟ ମାର୍ଗରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ସୁରକ୍ଷା ମାନକକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମେଟ୍ରୋ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ |
ମେଟ୍ରୋ ଷ୍ଟେସନରେ ଶୃଙ୍ଖଳା ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଭିଡ଼କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ କେବଳ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ପ୍ରବେଶ ଏବଂ ପ୍ରସ୍ଥାନ ଫାଟକ ଖୋଲାଯାଇଛି।

ମେଟ୍ରୋରେ ଯାତ୍ରା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଡିଏମଆରସି ଏକ ଗାଇଡଲାଇନ ଜାରି କରିଛି | ଗାଇଡଲାଇନ ଅନୁଯାୟୀ, ମେଟ୍ରୋରେ ଅନାବଶ୍ୟକ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ନକରିବାକୁ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି | ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ୧୫-୩୦ ମିନିଟର ଅତିରିକ୍ତ ସମୟ ସହିତ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି, ଯାହାଫଳରେ ସେମାନେ ଠିକ୍ ସମୟରେ ନିଜ ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିବେ | ୩୦ମିଲି ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ସାନିଟାଇଜର ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ |

 

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର
AdBlock Detected

Looks like you are using an ad-blocking browser extension. We request you to whitelist our website on the ad-blocking extension and refresh your browser to view the content.